» Poradna » Programy

Fonty v malování

ahoj chtěl bych pomoct vždy když si nainstaluju ve win 8 Nový font a chci s ním psát tak se mi vždy změní na Calibri nevěděl by někdo jak to změnit ??? děkuju za odpověď a Pozornost

Odpovědi na otázku

Protože malování...Ne, vážně na kreslení si vezměte něco lepšího třebahttp://www.getpaint.net¨http://pinta-project.comMalování je v posledních x letech dobré leda na ořezávání obrázku.

To bylo vždy.

Jak říká klasik, dobré je za 3.

Tvůj nick sice vybízí k odpovědi Help yourself, ale když už děkuješ za Pozornost...Na tohle ti nikdo neodpoví, netušíme co a jak tam děláš. Můžeš nově nainstalované fonty používat třeba ve Wordu? V Malování se ti objeví v nabídce Text Toolbaru? Třeba jen někde nepostupuješ správně. Vybereš font a začneš psát, nebo nejdřív vložíš do pole text, označíš ho a pak vybereš font, barvu, velikost, atd?

Restartoval si system, po instalacii fontov?Pozor hibernacia, alebo sleep mod sa nerata.

Fakt? To máš ve W8 vyzkoušené nebo jen hádáš? Restart po instalaci nových fontů nevyžadovaly ani XP.

Tak si ma nacal (mas bod). Humus typu Win8 naozaj nepouzivam. Nie som zasran, krory "pari" hry, ja pouzivam PC "na pracu".Mozno to ma Microsoft medzi svojimi aplikaciami nejak poriesene (Word,Excel..) , ale ked pridam font, ktory sa mi ma objavit napr. v CorelDraw, treba restart. (Windows7).

No, nevím jak Win7, ale i Corel Draw ve Win XP viděl fonty hned bez restartu

'Tak si ma nacal ' si překládám do češtiny jako 'Tak si ma načapal', je tak? Taky W8 nikde nepoužívám, ale tvoje odpověď vypadala jako že to na nich máš vyzkoušené i s tím varováním, že hybernace nebo sleep mode nestačí.Mám stejnou zkušenost od XP po W7, jak píše Pozitron. Nainstaluješ nový font a všechny aplikace ho okamžitě používají. Což samozřejmě neznamená, že by to u W8 nemohlo být jinak...

Problém se změnou typu písma v programu Malování je v tom, že když napíši písmeno do šablony Caligraphr a potom ho vyberu, mohu ze seznamu písem sice typ pisma změnit, ale když chci napsat další písmeno přeskočí mi to zase na základní Calibry. Jak zajistit aby vybraný typ písma "držel" i při dalším psaní? Děkuji za informaci. Martin