» Poradna » Web a internet

FONTY s diakritikou?

Ahoj lidi,narazil jsem na problém při hledání fontů, jak se prosím říká fontu, co umí diakritiku. Má to nějaký speciální termín? DÍky

Odpovědi na otázku

Nemá :)

díky

Proč ti nějaký ko*ot za tohle dal mínus?! Dost dobrý odkaz, hodí se.

Možná proto, že na otázku 'jak se prosím říká fontu, co umí diakritiku. Má to nějaký speciální termín?' byla správná odpověď hned ta první od TomCX . Jinak souhlas, odkaz se hodí.

Ale taky píše že má problém s hledáním, speciální název je podružná věc. Díky odkazu by už ten problém s hledáním mít nemusel

Ale jo, ten mínus je právem Předpokládal jsem, že hledá českej font a proto se ptá jestli ho podle něčeho v názvu pozná. První odpověď je správná - nepozná. Moje chyba, měl jsem to trochu rozvinout A jestli se odkaz někomu hodí, tím líp

krom zmíněných stránek nabízejících přímo české fonty nevím o lepším způsobu než na daném webu (pokud to umí) - např. na https://www.fontsquirrel.compoužít vlastní testovací větu - kupříkladu obligátní:"Příliš žluťoučký kůň úpěl ďábelské ódy."a hned vidíš, zda to font zobrazí.

Hezkej webík, určitě využiju! Dík za link

Je tam možnost rozbalit v pravé části LANGUAGES a vybrat CZECH (570)To: AI Wintermute: Já zas neznám, jak vložit testovací větu. Napověz. Díky.

Klikneš na testovaný font, tam na záložku Test Drive, do prázdného políčka zkopíruješ testovací větu, zvolíš velikost a řez fontu a hned vidíš, zda obsahuje české znaky nebo ne.

navíc u tohoto způsobu, vidíš i to, zda je ta diakritika použitelná nebo je to nějaká hrůza

co se týče použití fontů na webu tak přidám https://fonts.google.comčeských je tam hodně a u každýho je css kód pro vložení na vlastní web.

tyhle fonty mají často v názvu slovo "Pro". často taky ne...

A ještě častěji buď slovo PRO obsahují anebo ho neobsahují

latin-extended na google fonts

A jak je to s fonty, které ještě ve všech programech běžících pod WIN XP české znaky bez problému zobrazovaly a od WIN 7 se tváří jako by je neobsahovaly? Respektive - v zobrazení písma v ovládacích panelech je zkušební věta (o tom koníkovi) zobrazena korektně, ale už v MS WordPadu jsou chyby, nemluvím o OO Office a dalších. Lze nějak přepnout kódování, nebo je nutné najít nějaké novější sady, které by byly podobné těm z dřívějška "oblíbeným".