» Poradna » Mobily

Fonty na telefonu

Dohry den, jde nejak na klavesnici nastavit zmena fontu, kterym pisu? Nemyslim systemoveho fontu. Huawei Y5 IIPredem diky za odpoved

Odpovědi na otázku

Ujo Gúgeľ nenašiel? http://www.phonetipsandtricks.com/tips/huawei-y5-ii/how-to-... To change your default font, go to Settings – Device – Display – Font. You can also change the font size here also.Another option is to install the popular Go Launcher EX App. Then once this is installed, download their GoLauncher Fonts App.