» Poradna » Web a internet

Font Aweosme

Zdravím , jsem student IT a celkem se zajímám o tvorbu webovek a tak jsem si včera stáhl z W3school boostrap a začal si ho upravovat nakonec jsem se rozhodl že ještě přidám nějaké ikony zašel jsem na font awesome odtamtut jsme braly ikony i v hodině ve škole ale nějak mi to nešlo a na youtubu jsem našel návod tejpek tam ty fonty stáhl a šlo ale pak jsem se díval na tom Font Awesomu stáhl jsem si to taky vyskočilo tam na mě nějaký předplatný dal jsem "No thanks , download Font Awesome 4.0" a potom jsem se v sekci Get Started díval kam mám vložit ten odkaz a tam bylo že je něco zahrnutu v ceně a tak jsem se docela lekl.Můžete mi prosím vysvětlit za co se platí a za co ne? Díky

Odpovědi na otázku

Za všechno se platí. Jen je rozdíl čím se platí. Někde platíš penězmi, jinde platíš umístěním reklamy a nebo platíš vlastním časem když si to uděláš sám.

Když vynechám proč zrovna Awesome, nebude jednodušší zeptat se za co se platí, přímo tam, kde 'bylo že je něco zahrnutu v ceně'?

Ptám se tady protože nemám zase tak dobrou angličtinu abych se s nima mohl domluvit na takovéhle úrovni a překladače tomu na srozumitelnosti taky moc nepřidají.

Popište, ještě jednou a srozumutelně, co potřebujete?Ikony nebo Font - fonty můžete jednoduše brát z Google fonts ( https://fonts.google.com/ )A Ikonky třeba z http://www.flaticon.com/ Awesome ikony můžete pro běžné použití použít zdarma

Tak já ukážu co jsem dělal dám jsem video z Youtube. Omluvám se já napsal jem to špatně sám být vámi asi bych tomu taky moc nerozuměl.https://www.youtube.com/watch

Nedavej video, proste to napis. Idealne i s presnymi cestami souboru. Lustit z videa to nikdo nebude.

1) Klik jsem na Download a zvolil možnost "No thanks, download FontAwesome 4.17"2) Šel jsem do sekce Get Started abych si zkopíroval ten řádek který jsme měl vložit do hlavička a četl jsem si jak, a tam bylo napsáno že cosi je už v ceně a tak se bojím že budu něco platit.Snad je to srozumitelnější.

Vyborne. Takze jsi stahnul nejake soubory, jake? Zkusil jsi pouzit postup, ktery ti napsal Alex Bernd?

Dělal jsem to tak jak to napsal on. Stáhnul jsem si tu zazipovanou složku a rozbalil ji do složky s tím projektem a přidal odkaz z toho Font Awesomu ten přes kterej se na ty ikony jakoby volá tak nám to vysvětloval učitel tak jsem to tak pochopil a nakonec začal vkládat ikony.

Protoze ti nikdo, zda se, nikdo jeste neodpovedel na "co se plati", tak se o to pokusim ja. Plati se za dve veci - "Pro" balik ikon, kde jich je k dispozici o dost vic, nez v tom zakladnim. A taky moznost servirovat soubory s CSS a fonty z jejich CDN. To v realu znamena, ze ty .css, .woff a ostatni soubory nemusis mit u sebe, ale stahuji se odjinud. Pro maly web to nema zadny vyznam, pro velky to muze byt vyznamna uspora (i financni).

Díky moc za všechny odpovědi a pomoc.

Tam nic platit nemusis. Normalne jsem si stahnul jejich Font balik, ktery jsem rozbalil a ty slozky vlozil do adresare kde mam web, kde nasledne ve zdrojaku jen pridas odkaz na umisteni <link href="css/font-awesome.min.css" rel="stylesheet" type="text/css" media="all" /> atd...vzdyt to mas i napsane na tom odkazu Get Started mas tam varianty, ktere muzes pouzit Using CSS >>>> Using Sass or Less >>>> Advanced & PackagesIkonky pak pouzijes treba <i class="fa fa-camera" aria-hidden="true"></i>

A kdo to má po tobě číst? Co si asi tak myslíš? Že tu interpunkci si tam máme dopsat sami? Já jsem kvůli tomu vůbec nepochopil, na co se ptáš. Ačkoli jsem zrovna minulý týden instaloval Font Awesome na jeden web. Těžko ale radit, když sem chodí ignoranti. Tohle už přešlo všechny meze, co vás v těch školách učí? Čeština to asi nebude.

Omlouvám se za chyby a chybějící písmenka ale píšu z mobilu, jsem ve škole a mám nervy z toho že budu něco platit fakt moc v klidu nejsem.

Nic platit nebudes, muzes v klidu dychat :)

Díky moc za odpovědi a trpělivost.

Nemas za co, kazdy jsme nekdy zacinali...