» Poradna » Notebooky

Fn klávesy Aces Aspire 5742G

Zdravím přátelé,obracím se na vás s prosbou o radu. Ačkoliv jsem googlil jak pominutý, konkrétně můj problém jsem nikde nenašel popsán. Jde mi o to, že mi ve Windows 7 Home premium 64bit nejde ovládání jasu Fn + šipky doleva a doprava. Než naběhne Windows, mohu si nastavit jas jak potřebuji, ale po zavedení se mi monitor opět rozpálí na 100%. Doinstaloval jsem i Launch Manager - ten mi pouze navíc zobrazuje piktogramy na monitoru, když stisknu jiné funkční klávesy, ale ty fungovaly i před instalací. Klávesy jasu jsou stále mrtvé. Již jsem prolejzal nastavení gtafiky, mám tu Intel ovladač, ale i nVidia GT 420M. Bez nVidie nejede grafika na 100%. Odinstalováním ovladačů nVidie se problém nevřešil. Co s tím? děkuji

Odpovědi na otázku

A co když ubereš jas v Ovl. panelech Windovs?

Bohužel jsem nenašel ovládací prvek ve Windows na úpravu jasu. možná, že to anglická verze schovává pod něčím jiným, ale ve W7 Home premium jsem to nenašel. Jen jakýsi plánovač úspory energie, kde si nastavíš za jak dlouho se ti přeprne note do úsporného režimu a tak... ale nějaký posuník Kde to hledat?

No to snad nemůžeš myslet vážně!!! Ovl. panely > Hardware a zvuk > Upravit jas monitoruNebo stačí když do vyhl. pole v nabídce Start napíšeš "jas"Do které třídy chodíš??

Člověče div se nebo ne, ale vážně to tu nemám... čumíme tu na to 3 a to nemluvím o tom, že 2 máme VŠ a jeden je jen vyučený... Navíc AJ vcelku zvládáme a tak bychom ten jas nějak našli, nemyslíš? Prostě mi přijde, že je ten Windows něčím modifikovaný a tak tu chybí to, co by tu mělo být. Blbej Windows!

Chapu, ze me ted mate za totalniho pitomce, ale jas nejde nastavit zadnym ovladacim prvkem windowsu 7 Home premium - bohuzel. Nabootovla jsem i Linux Ubuntu z flash a problem pretrvava. Tam se alespon na monitoru zobrazuje piktogram jasu, ale monitor je stejny. Nastavit jas jde jen pred zavedenim systemu. Je snad problem v ovladacich? Kterych?

Na Ubuntu se nedívej, tam mají Acery skutečně s nastavením jasu problémy. Ale v každých Windows jde jas nastavit. Ještě jsem žádné neviděl kde by ten ovládací prvek nebyl. Schválně sem dej screeny kde to není!