» Poradna » Ostatní

FM transmitter - zase problém

Přemýšlel jsem nad tím, jak lépe využít radiomagnetofon z doby socíku (Toshiba), který má velmi dobrý zvuk, ale je pouze na kazety, což už je dnes k ničemu. Takže jako vždy jsem si vymyslel něco, co poté hledám na netu a dopadl jsem zase jako obvykle.Představil jsem si malý transmitter se síťovým napáječem do kterého vložím paměťovou kartu a pak třeba dvěma tlačítky budu přeskakovat složky a dalšími dvěma jednotlivé písničky. A jak jsem posléze zjistil, tak chci zase moc. Převážná většina je s tím hrozným kolíkem pro zasunutí do 12V zásuvky v autě, jiné mají zase konektor pro zasunutí do zdířky pro sluchátka.Takže jsem se opět utvrdil, že na první pohled je nabídka elektroniky nepřeberná, ale pokud hledáte něco konkrétního, tak je problém. Taková malá krabička za cca 300,- by sice na trhu být mohla, ale z nějakého důvodu není. Zřejmě se předpokládá, že všichni lidi vyhodí staré věže a radiomagnetofony, přestože se jedná o kvalitní japonské výrobky, které ještě neobsahovaly v dnešní době oblíbená "kurvítka" a koupí si nové na CD nebo vybavené USB vstupy. Současně se ale nepředpokládá, že to samé lidé udělají s autorádii, kde si budou do aut ty FM transmittery kupovat. Možná jen špatně hledám, takže kdybyste někdo něco podobného měl vyřešené, tak sem s tím. Dík

Odpovědi na otázku

V klidu sedni, natáhni si nohy, dej si pivko a NEŘEŠ PI.ČOVINY.... Fakt kdo má takové starosti je buď nemocný, nebo chudý duchem (což je taky nemoc)

Já netvrdím že je to nejdůležitější věc, ale proč na té mašině poslouchat jen rádio, když bych tam chtěl poslouchat i oblíbenou hudbu.A věř nebo nevěř, napadlo mě to když jsem měl včera natažené nohy a pil pivo.

To znám, ale nechci transmitter, který má dlouhý "chovot" do 12V zásuvka kvůli němu ještě tuto redukci zpět na 230V

V době dostupnosti všech možných různých napájecích redukcí, za mrzký peníz, je toto opravdu problém hoden minimálně jednoho tématu, možná více ... btw: kromě toho dneska umí transmitter kdejaký no name mobil nebo tablet, navíc, kdzž si pořídíš transmitter za pár korun, tak bude umět akorát mp3 a bude ti prd platné, že máš starý tranzistorák s extra zvukem...Jak psal kolega, kup si převodku "redukci" za pár korun a nesnaž se v dnešní době pejorativně předestírat, že by něco neexistovalo, nebo nešlo...

1. Nesháním žádnou napájecí redukci. Nechci transmitter s vývodem do autozásuvky.2. Nesháním mobil ani tablet s transmitterem3. Rádiu bude naprosto jedno, jestli přijímá vysílání nějaké rozhlasové stanice nebo přijímá signál z transmittéru a už úplně jedno mu bude, že zdroj je v MP3Četl jsi vůbec můj příspěvek, než jsi reagoval?

Kurvítka se používaly už dříve v kapitalistických zřízeních. Největší zvukový kurvítko byl kazetový magnetofon.Já mám Berklina s in Line a připojíém si na to co chci a vysílám si na zahradě. No jestli si neumíš napájet konektor na dvojlinku tak to budeš mít dycky se vším jen problém.

To bych trochu nesouhlasit. Pokud byl kurvítkem kazetový magnetofon, tak to platilo pro tuzemské výrobky, mezi nimi a japonskými výrobky byl propastný rozdíl."Napájet konektor na dvoulinku" ? To bych asi zvládnul, ale pro bych to dělal? To by pomohlo čemu? Že bych odžíznul z nějakého transmitteru ten velký kus, co se zastkává do autozásuvky?

To zase nesouhlasím já, u nás byl snad jeden a byl to takový průměr mezi západním rozptylem. A3.Třeba to, nebo si vyvézt ze starýho rádia přímo vstup apod.

Taketo a podobne pičoviny mavaju v conrade ,ale pametaj že čo stoji v napr. GM,GES cca 10 korun tak v conrade 10Eurinak toto mam spravene doma,ale ten kupovany zdroj 230/12v by ti bol aj tak k hovnu lebo je tak zarušeny že ten transmiter prehluši aj keby bol 2metre od neho,takže ak ti elektronika nič nevravy tak to z predavanych ,,šmejdov,, stejne nespojazdniš

Roky jsem v autě používal toto:http://www.tipa.eu/cz/kazetovy-adapter/d-118...

Ani bluetooth FM transmitter nepřipadá v úvahu? Osobně tento vlastním ve svým voze a nemám problém s připojením ke sterému autorádiu i ze zadních sedaček!http://mp3namiru.cz/fm-transmittery/189-mp3-f...

Zdravím pánové ,ano souhlas s Jirkou který vložil tento podnět se kterým se potýkám rovněž i já , nakonec jsem zjistil a došel k názoru že asi nejlepší řešení bude /sehnat a osadit do mého stávajícího radiomagnetofonu a MP3 CDpřehrávačem od panasonicu /velký tubus/s D.O. a super zvukem včetně subwooferu který se bohužel ještě neosazoval USB ,s ohledem na dostatek místa vyvrtat otvor a osadit tam od autoradia ten konektor co je pro zapalovače a další zařízení v autech ,napájet to bud z nějaké větve 12 V protože to má minimální odběr /cca do 20 mA/ ,případně tam namrskat 8 monočlánků a z nich odděleně /separátně/ napájet pouze onen FM transmitter ,původně určený pro autoradia.