» Poradna » TV, audio a video

FM rádio zabudovaná drátová anténa prodloužení

AhojNeví někdo jestli se dá nějakým způsobem prodloužit zabudovaná drátová anténa u FM rádia ?Anténa je totiž kratší než potřebujiCo jsem koukal tak by to mělo jít ale nikde nebyl přesně popsaný postup jak to udělatAnténa vypadá takto: https://i.imgur.com/ILKBWhW.jpeg ( Je to jen ilustrační foto které jsem našel na netu )Děkuji

Odpovědi na otázku

Ta anténa je jen kus drátu. Každý elektrikář nebo šikovný kutil ji zvládne prodloužit

Kdepak, situace není tak jednoduchá... Problém je, že jsi koupil zařízení, jenž nemá zabudovanou klasickou souosou (kulatou) anténní zdířku. Tenhle drát asi nějak jednoduše funkčně neprodloužíš. Možná zkusit toto: Drát uskřípnout, aby koukal třeba jen 3cm a na něj připájet (přimotat) prostřední vodič koaxiálního kabelu. Opletení koaxu by se měl připojit na "kostru", tu ale na jpg nevidím. No a koax vyvedeš ven a na jeho prostřední vodič dáš 50cm holého vodiče a nebo stačí jen koax "oholit" aby v délce půl metru neměl stínění. Hrát to bude asi určitě lépe, ale je to neprofesionální řešení a absolutně nepřizpůsobená "anténa"...

Situace sice není tak jednoduchá, ale bez problémů funkční A kdyby se mu chtělo počítat, tak ji může prodloužit na nějaký násobek vlnové délky, aby nebyl tak hrozně nepřizpůsobená

"je totiž kratší než potřebuji" co tím chceš říct ??? Ta anténa má z výroby optimální délku pro FM rozsah (pokud to tedy vůbec je anténa pro FM).

FM anténa to je, jen se Číňanům nepodařilo označení správně umístit.

Často tam (pre úsporu ) ani to označenie nedávajú....

1) Když je anténa kratší než potřebujdeš, jak dlouhou tedy potřebuješ?2) Proč se ptáš na anténu v PC poradně?

Ptá se zde, jelikož to není jen PC poradna, ale i na TV audio, video..( tuhle posedlost strikností, příkazy, zákazy nechápu- že by bývalý cenzor?? )Anténa v bytě je někdy problém, že ji "ruší" elektromagnetické vyzařování od např TV nebo nějakého jiného přístroje ( např. položené na ledničce)Dále záleží na příjmových podmínkách v dané lokalitě.Někdy opravdu pomůže ten drát jen prodloužit a ono to "nějak hrát" bude..bez ohledu na vlnové délky.. TV je v tomhle ohledu na antény přísnější..

Tvůj problém, že nechápeš. Na stránkách věnovaných Hi-Fi věžím, přijímačům apod. by dostal o anténě (délce, polarizaci, připojení ...) mnohem víc informací, než tady.