» Poradna » Počítačové sítě

Flickr Vs Picasa

Ahoj,
prosím o radu. Potřebuji archivovat své fotografie. A přemýšlím o službách Flickr nebo Picasa. Umí tyto služby ukládat krom JPEG i RAW formáty? Doporučte prosím která z těchto služeb je lepší a proč. Děkuji moc

Odpovědi na otázku

-Flickr je sociální síť zaměřená na fotografie
-Picasa je webové album s na pojením na Google ( Bloger, Youtube, Gmail, Gtalk atd...) tedy také sociální síť
Oboje dvoje slouží k prezentování fotek, nikoliv k její archivaci.

Co se týká RAWu je problém s přenosem dat. Při manipulaci s RAWem je moc velké množství dat na to aby to šlo skousnout přes síť.

RAW - jde v podstatě o proprietální "formát" daný výrobcem => užívat úložiště výrobců foťáků. Určitě má Olympus, Kodak... a určitě i jiní. Tuto službu nevyužívám, jen naznačuji jak problém řešit
Příklad Olympusu? ale nevím zda i RAW
http://www.zacnetefotit.cz/...