Fleška

Dobrý den.Chci si koupit flešku abych mohl nahrávat videa,hudbu ,atd.Jakou byste mi doporučili.Děkuji.//Z druhého dotazu:"Dobrý den.Chtěl bych si koupit flešku tak asi 128gb nebo 512gb.Aby měla rychlý zápis a čtení.Na penězích nezáleží.Jen aby vydržela.Děkuji." //

Odpovědi na otázku

Tu nejlepší.

Žlutou.

Takto obecným požadavkům vyhovuje prakticky jakákoliv.

"fleška" je na prenasanie a nie na ukladanie dat, takze musis si stanovit priority.1. lacna/draha 2. rozmerovo mala/velka 3. kapacitne mala/velka. Ked budes vediet co chces, da sa k tomu adekvatne vybrat.

Pokud na penezis nezalezi tak: samsung evo 970 + USB box (vypada jak delsi fleska pak)

Hlavne si zkontrolovat kompatibilitu boxu a disku, nektere jsou jen na nvme a obracene:https://www.aliexpress.com/item/4000574713648.htmlProblem muze byt s vyssi teplotou na dotyk, ale SSD jako jedna z mala veci v PC naopak k delsi zivotnosti NAND potrebuje vyssi teplotu(idealne 50-70st), pasiv by mel byt jen na radici a ne NAND cipech..

jj, osobně proto preferuju hliníkové boxíky. A asi nemá smysl brát NVME, tačí bohatě NGFF/SATA m2.

jj, rozdil mezi 500/3000MB stejne nepozna, pro flashku zbytecny. Vetsina boxu/pasivu ma ten vodivy pad pres celou plochu disku..Osobne bych si to asi upravil jen na ten radic a chipy nechal bez padu/chlazeni kdyz jim pokojova teplota skodi pri zapisu..

například:AXAGON EEM2-U3, USB 3.0, M2 SATA, hliníkový 379 Kčhttps://www.czc.cz/axagon-eem2-u3-usb-3-0-m2... a dovnitřSamsung SSD 860 EVO, M.2 - 500GB 2 599 Kčhttps://www.czc.cz/samsung-ssd-860-evo-m-2-5...