FLEŠKA-nové tv s kódováním pro tvb-t2 a přehrávání nahraných pořadů z fleš v PC,

Dobrý den, bylo mi řečeno, že nahrané pořady z tv na flešku u tv s příjmem dvb-t2, již nepůjdou přehrávat v PC a dokonce některé formátz nepůjdou přehrát ani v tv playeru, který je mimochodem tv strašně nešikovný, co je na tom pravdy.Děkuji za odpověď

Odpovědi na otázku

Vzhledem k tomu že nevíme o jaké TV mluvíte a tak ano může to tak být jenže taky nemusí.Jinak je naprosto normální že pořady nahráté na TV bez ohledu jestli to je T1 nebo T2 nejsou přehrát na ničem jiným. Důvod není T1 nebo T2 ale aby jste jednoduše nemohli kopírovat filmy co davají v TV. To nahrávání je tam jako "bonus" když film nestihnete vidět v čase vysílání.

Tak ono to u solidních značek, které ctí legislativu, nešlo přehrávat ani teď (zpětně několik málo let). Šlo to u noname čínských výrobků, kde na to číňan kašle.

A jaka legistaliva u nas v CR zakazuje nahravat porady z TV?

Kedze Ti nikto z CZ neodpoveda, skusim to ja.V SK neexistuje zakon zakazujuci "nahravat porady z TV"Problem je uplne iny:Keby zariadenie umoznovalo prehravat nahrane programy (mimo vlastneho zariadenia), dostalo by sa do kategorie "digitalny rekorder".A tam sa plati nemale vypalne (autorske prava), ktore by vyrobca musel zaplatit.Preto znackovi vyrobcovia robia opatrenia, aby sa do kategorie "digitalny rekorder" nedostali (sifrovanie, nestandartny FS ...).Znacne by to predrazilo vyrobok a neboli by konkurencie schopni.P.S. "neznačkovi" Cinsky vyrobcovia na to se** (tam je to mozne), ale kedze sam spominas slovo "legistaliva", je sporne, ci je dovoz tychto zariadeni legalny.

Takze legislativa tomu nebrani, jen par korun navic.Autorsky fond pro napr. DVD recorder s 320GB HDD je pouze 113.20 Kč, takze u TV za 10tis-20tis opravdu duvod nebude znacne prodrazeni, takze jine zduvodneni?

-licence které platí a smlouvy které mají výrobci je něco jiného.Mimo popora záznamu pro osobní použití a podpora kopírování je věc jiná. Plácejte si co chcete My vám řekli jak to je a, my to nevyrábíme . Pokud stím máte problém obrať te se na R. Stalmana a výrobce

Problem jsou duvody, kteri tu nekteri vymysleji jako oduvodneni. Jestli duvody neznate, tak je nevymyslejte, jen aby jste byli zajimavy. Nic vic, nic min.

Jiný důvod není. Značkoví výrobci jsou vázáni licencemi, neznačkoví na to kašlou. Proto neznačkové přístroje nahrávání otevřeně a značkové ne.

Jakymi licencemi jsou vazani? U DVD/VHS rekorderu licencemi vazani nebyli? Co se zmenilo legislativne od dob VHS rekorderu, kde nahravani fungovalo uplne bezne? Byly tedy vsechny VHS/DVD rekordery nelegalni? Je tedy TV karta + SW v PC, ktery nahraje TV porad jako pouhou kopii DVBT streamu nelegalni? Co porusuji zaznamem z TV pro svou vlastni potrebu, kdyz takovy zaznam ulozim a da se prehrat i jinde nez v TV, kde byl zaznam porizen?

Nahrávat samozřejmě šlo. Ale kopírování se snažili výrobci ztížit.

A peníze jsou vždy až na prvním místě. Co chceš slyšet? Výrobce se před tebou nemusí ospravedlňovat - buď jeho výrobek koupíš, nebo ne.

Chci slyset duvod proc to tak je. Duvod klidne muze byt, ze jinde v Evrope je to zakazane a na CR vyrobce kasle. Ale ne nejake smyslene duvody, ktere nedavaji smysl.

Chtít můžete. Ale to se tady ptáte špatně. Ptejte se u těch výrobců.

Vidíš v mé odpovědi někde CR?

U nás žádná.

No, nezměnilo se oproti minulosti takřka nic.Značkové TV dále veškeré nahrávky kódují, takže nejdou přehrát jinde než na té konkrétní TV kde byly pořízeny.Pokud chceš nahrávky přehrávat i jinde, pořiď si "neznačkový" settopbox který nahrávky nešifruje..

Funguje to tak, že pokud je přijímaný program zakódován (a je jedno, zda jde o DVB-T(2)/C(2) nebo /S(2)), tak je automaticky zakódován i při uložení na paměťovém médiu (defacto ho to jen kopíruje na médium). Dekódování se provádí příslušným dekodérem v TV až při přehrávání. Na PC je to nepoužitelné, protože bez toho dekóderu (např. v CI slotu), to nezpracuješ.

Mně můj satelitní přijímač ukládá nahrávky to TS a ty jsou bez problémů přehrát kdekoli.

Kdyby satelitní TV byla příkladem lepšího a levnější příjmu tak možná by to byl argument.

Argument to rozhodně je. Že zrovna tobě nevyhovuje, je tvůj problém/postoj.

Satelitní TV byla "lepším" příjmem v dobách kdy nebyly kabelovky a Internet. Hlavně kabelovce je pravdu ukradené jestli ptší nebo sněží což ovlivňuje radiové vlny a je jedno jestli T2 nebo S2.

To vám byla řečena blbost. U značkové TV vám totiž nepůjdou v PC přehrát pořady s příjmem DVB-T ani DVB-T2.

Nové televizory jsou jasné, navíc si flašku zformátují k obrazu svému, takže v PC na ní není nic vidět. Setoboxy DVB-T2 na tom budou asi lépe, protože v nouzi jsem něco nahrával na flešku (NTFS) na boxu Telesystem a nahrávka byla na PC v pohodě, ovšem s kodekem H265 HEVC. Playery v PC, MPC-HC, VLC, PotPlayer kromě WindowsPlayeru tam se musí H265 doinstalovat, to všechny zvládly.

Tak ty mínuskáři: Novější TV SONY KD 40XD8305 s Androidem 7 ti dokonce, u větších HDD, přeformátuje boot sektor z MBR na GPT. A box Telesystem TS6820 pořídil zpracovatelnou nahrávku opery z LaScaly z ČT Art na NTFS flešku. Jestli chceš můžu ti ji poslat, když budu vědět kam.

TS soubory z opery jsou segmentované po cca 4,19GB.

...čili pro potřeby FAT32.

přeformátuje boot sektor z MBR na GPT..... ...ROFL

Jo to mi provedla, naštěstí jen se zkušebním SSD.

Ono taky mohlo stat uplne neco jineho.- Koupeny SSD disk, ktery uz mel GPT od vyrobce.- SSD pripojen k OS, ktery s GPT kulha a tak se jevil jako nezpartitionovany/jakykoliv jiny duvod ktery uzivatele vedl k prepartitionovani zastaralym MBR a nahral na nej data (tim se vice ci mene premazl zacatek disku, ale na zalozni GPT na konci zustala).- SSD pripojen k OS, ktery GPT umi a nasel jednu poskozenou GPT na zacatku disku a zalozni/zdravou na konci disku -> Opravil GPT -> disk je prazdny.

A kdyz tak na to koukam, tak k zadnemu poskozeni GPT tabulky ani nemuselo dojit a nic se opravovat nemuselo.