Flashnuti BIOSu grafické karty ( Mining 2 Gaming)

Zdravím, chtěl bych poprosit o radu, nebo spíše nějaký podrobný návod od někoho, kdo má zkušenosti s flaahnutim BIOSu u grafické karty. Na aukru jsem vydrazil grafickou KARTU Ati Rx470 Nitro 4GB ( údajně gaming). Po té, co dorazila domů jsem zjistil, že se jedná o Mining verzi. Karta má jeden DVI výstup, po vložení do několika základních desek si karta ani neflusla, jen se zahrivala a ani jedna deska ji nedetekovala. Mohl bych někoho, kdo má zkušenosti poprosit, zda by mi pomohl s tímto problémem pomoci? Ano, vím, že se karta může zničit a také s tím počítám, ale před tím, než ji navrtam do zdi jako trofej bych se chtěl alespoň pokusit o její zprovoznění.Děkuji všem :)

Odpovědi na otázku

Tak to se ani nesnaž, pokud ji deska nedetekuje, tak je dávno po smrti. Za blbost se platí, kupovat něco takového bez možnosti vyzkoušení, je pitomost maximální.

Co znamená nedetekovala? Byl na ní připojen monitor a obraz nebyl? Nebo si ji měl jako druhou GK a ve správci zařízení nebyla vidět?

Když byla rx470 sama v desce, monitor nic, ventilátory ani po zahřátí nic. Jen se zahřívala, obraz nenabehnul a na desce svítila červená dioda vystrahyKdyž zapnu PC přes druhou grafickou kartu a rx470 je ve druhém pcie slotu, tak ani správce zařízení nedetekuje žádnou jinou GPU, než tu, ve které je monitor.

očividne si si kúpil nefunkčnú kartu.https://ok.aukro.cz/

Údajně by karta pro Mining neměla být klasickou MB zjistitelna, co je na tom pravdy, netuším. Údajně by přehřátí BIOSu přes Atiflash mělo gpu zprovoznit ale jak říkám, že své zkušenosti to nemám, pouze strejda Google. Za tu cenu na kterou vyšla do ní klidně zapuatim 2 vruty a půjde na zeď vedle ostatní trofeje ;)

kecy. mining grafika sa akurát v systéme nemusí hlásiť ako RX470 ale pod nejakým iným označením (aspoň nvidie sa tak chovali).systém ju vidieť musí. minimálne bios - ak máš nejaký board explorer, alebo niečo podobné, je tam vidno čo je kde zapojené...btw čo je to naozaj za kartu? podľa googlu Nitro RX470 nemá žiaden obrazový výstup https://www.techpowerup.com/gpu-specs/sapphire-nitro-...

pardon, očividne existuje aj 8GB verzia s dvi...https://www.sapphiretech.com/en/commercial/radeon-rx-4...

To je samozřejmě blbost, prostě se jen bude hlásit jinak, ale systém ji vidět musí. Jinak by logicky ani nešel přehrát BIOS. Takže mezi trofeje I když osobně bych si nakupování nefunkčních nesmyslů netroufnul označit za trofeje

Nemusí. Pokud ji těžař dále přeflashovával a upraví časování, tak poškodí certifikát a neprojde přes secure boot.

Údajne??? To myslíš ako vážne?Ty kupuješ veci na základe slova údajne? Údajne by to malo ísť? Údajne mi s tým v poradni poradia? Chceš radu? Vezmi to niekomu, kto sa v tom vážne vyzná, ale nie k nejakému kamarátovi, ktorý to údajne tvrdí, ale fakt k niekomu kto s tým má skúsenosti. A modli sa, aby to, čo si počul o tých kartách, alebo niekde čítal bola "údajne" pravda. Inak si si kúpil skúsenosť, ako to už nikdy nerobiť.

Pokud ji nedetekuje správce zařízení, tak opravdu není co řešit, kontejner na elektroodpad to jistí. Samozřejmě by bylo lepší to vrátit prodejci, ale předpokládám, že jsi to koupil "chytře" na bazoši nebo podobném serveru, kde není žádná ochrana kupujícího, takže smůla.

Na jaké desce (GPU/MB) svítila červená dioda výstrahy? Našel si manuálu/netu co znamená?Pokud ji strčíš do PC bez integrované GK (nebo ji zakážeš) a máš připojený speaker co se stane? Začne PC při zapnutí pípat v kódu chyba inicializace GPU?

biosem to rozhodně nebude. Zapojil si 8 pin napájení (nebo co to tam má) a zdroj to utáhne?

Prosím o odkaz na Aukci. Kolik jsi za kartu zaplatil?Běžná cena za desktopové verze MSI RX 470 8 GB Gaming je 2000 Kč. Můžu dát kontakt na seriózního člověka, co je měl ve větraném racku v čistém prostředí.Pokud je to speciální jednovýstupová edice pro těžbu, je třeba ji přeflashovat v programátoru. Pokud to nepomůže, lze ji použít pro renderování nebo akcelerovanou vzdálenou plochu a streaming videa (multimediální servery).