» Poradna » Programy

Flashdisk - obnova presunuteho souboru do PC

Prosim vas,smazane soubory mi jdou z flash obnovit snadno. Co mam ale delat v pripade, ze soubory z flash byly pouze presunute do PC ci vyjmute? To uz program nebyl schopny najit. :( Prohledala jsem samozrejme i system, soubor byl zrejme uz smazan, zkratka neexistuje.Jsem z toho zoufala, mela jsem tam dost dulezity material a ani na internetu jsem nenasla radu. Dekuji M.

Odpovědi na otázku

Nerozumím? Soubory se z flešky nebo u mě i z optiky (DVD-RAM) na PC kopírují ne přesouvají. Pak na zdrojovém médiu stále jsou.

Z DVD-RAM nelze z principu její funkce soubory přesunout, ale pouze kopírovat. Nebo se domníváte, že DVD-RAM dokáže soubory z média smazat?Myslím, že se autorka dotazu vyjádřila jasně, že soubory přesunula. Jediné zavádějící je termín "vyjmuté".

Jo a máznutou flešku bez dalšího zápisu umí obnovit O&O DiskRecovery tak to prubni.

Tak jsem zkusila, jako vždy, naslo to vse az na ten jeden soubor. :( Flashka je rok nová, uložila jsem na ni velmi malo věci ve velikosti zhruba do 100MB takze presne vim, co tam kdy bylo...i tak diky :(

To je úplně jedno, "vyjmutý" nebo "přesunutý" soubor z flashky se z hlediska systému jeví stejně jako smazaný a jde obnovit stejným způsobem. Nicméně do budoucna doporučuji zapamatovat si zásadu, že soubory se mezi různými zařízeními NIKDY nepřesouvají (ani pomocí vyjmout/vložit), ale zásadně vždy pouze kopírují a nejprve se přesvědčíš, že se správně zkopírovaly, vytvoříš si na jiném zařízení zálohu a pak teprve můžeš z původního zařízení soubory smazat.

Pžesunutí i vyjmutí je totéž co zkopírování a následné smazání, jen se ty dvě operace dělají "jedním jebem", po volbě vyjmutí se soubor označí, po zkopírování jinam se automaticky smaže. Po volbě přesunutí se nejrpve zkopíruje a následně automaticky smaže.Zkuste na flešku pustit třeba Recuva nebo Get Data Back. Pokud ale zmíněný soubor nebude k nalezení, tak už byl pravděpodobně fyzicky přepsán jiným a tedy smůla (po smazání se jen označí v souborovém systému jako neplatný, ale data fyzicky zůstanou dokud je nepřepíše něco jiného).

Netuším zda to pomůže, určitě ne pokud bude instalováno na stejný disk s ztraceným souborem.http://www.giveawayoftheday.com/recovery-mechanic-5-1/pouze do 17.2 8:59.

Není potřeba se se stresovat a honit to na poslední chvíli.https://www.raymond.cc/blog/unwrapper-gotd-saves...

Bohužel neuvádíte časové rozmezí mezi přesunem a následném hledáním souboru. Tedy ani o tom, zda na daném médiu došlo k zápisu jiných dat. Nemluvě o tom, zda používáte bezpečnostní rutinu mazání opakovaným přepisem.Předpokládám, že jste na PC prohlédla koš. Teď zkuste vypnout indexování HDD na PC, pokud je nastaveno (u Win defaultně). Až akce proběhne, zkuste znovu vyhledat soubor.Co myslíte slovy vyjmutý soubor? Divné je, že recovery našla jiné soubory a ne ten dotyčný. Přesouvala jste je najednou, nebo recovery obnovila soubory, které jste z flash smazala vědomě?P.S.Existují firmy, které údajně dokáží za dlouhý peníz obnovit data ze záznamových médií, ale moc bych tomu nevěřil. Z havarovaného disku asi ano, alespoň z velké části. Ale z přemazaných (přepsaných) sektorů těžko.