» Poradna » Počítačové sítě

Flash FW routeru Archer MR200 V1.1 od O2

Zdravím, potřeboval bych přeflashovat FW u routeru TP-Link MR200 V1.1 na OpenWRT, v supportu je ale při pokusu o klasický upgrade mi to napsalo: Kód chyby:4506Uploadovaný soubor neodpovídá současné verzi hardwaru zařízení.Vůbec si s tím nevím rady, dokonce ani oficiální soubor pro V1 nefunguje, napíše přesně to samé... router je "rebrand" od O2 takže všude narvali svoje loga a je i na 3G/4G (3G už je bohužel mrtvé...) takže mohu i vložit SIM kartu a používat ho i tam, kde není k dispozici pevný internet... Nicméně se zdá, že má router nějakou ochranu proti přeflashování na cokoliv neO2čkovskýho původu... Setkal se s tím někdo a dokázal by mi poradit? Prosím zdržte se zbytečných komentářů typu že je to starej šrot atd... router jsem dostal zadarmo a funguje, jen bych ho chtěl využívat stylem "co to dá" jako všechny starší TP-Linky co jsem měl kdysi na DD-WRT.

Odpovědi na otázku

Netuším, ale odhadem dáváš firmware 1 na hardware, které se hlásí jako 1.1Když jsem trochu zagooglil, tak jsem našel informaci, že:The only known method for uploading a custom firmware, is via built-in TFTP recovery. Děláš to tak?https://openwrt.org/toh/tp-link/archer_mr200(Při této metodě se nic nekontroluje, nahrčí se to tam a buď to funguje, nebo ne.)

Flashnoni to přes TFTP (návod je na OpenWRT webu) - oni tam přímo píšou že OEM verze MR200 jinak než přes TFTP přeflashovat na OpenWRT nejdou.

Je možné že routerů bylo více revizí a vy dáváte firmware na správný model s jinou revizí než máte. To může způsobit chyby. Takže zkuste zkontrolovat revizi vašeho routeru a revizi firmwaru na OpenWRT

A zkousel to realne nekdo, co jsem tak procital tohle vlakno, tak mi skoro prijde ze to uplne nejde bez extra toolu: https://forum.openwrt.org/t/tp-link-mr200-firmware-...

ah, tak naopak tady se zda, ze by melo jen jit vyparat bootloader z fw update souboru od o2 a naparat to na tplink fw update: https://forum.openwrt.org/t/tp-link-archer-mr200-v1...

Jaka je pridana hodnota toho noveho FW? Co umi navic?