» Poradna » Ostatní

Flash EEPROM a jiné

Flash ROM** mezi hvězdičkami asi blábol**- u nich je otázka-jsou vyrobeny USB Flash klíčky, **USB klíčenka obsahuje navíc řadič skoro tak velký jako Flash ROM paměť, proto dokáže mít adresovací vlastnosti EEPROM. **- pokud to tak není jak funguje ??????????? - banka Flash paměti je podobná baňce dynamické paměti (RAM) nebo EPROM. Flash má v baňce 1 tranzistor s plovoucím hradlem. "statické“ – nepotřebují žádný refresh jako dynamické paměti, paměti sloužící jen ke čtení, energeticky nezávislé- udrží paměť bez napájení, mají různou velikost a rychlost, **používají jiné bloky paměti aby se nepřepsali u programování** -neumí lépe někdo vysvětlit, pokud je to blbě? EPROM, EEPROM, FLASH- paralelní provedení je většinou mnohem dražší než sériové Další můj dotaz: http://www.zive.cz/poradna/SubChild.asp CRT monitorDík předem

Odpovědi na otázku

dej mezi hvězdičky celý svůj příspěvek-u ..rom pamětí zapomeň na označování statické/dynamické nebo tě zabije i tvůj tolerantní neschopný pedagog-klíčenku do toho vůbec neser, to není jediná součástka, to je jako bys porovnával celý složený pc versus jediný integrovaný obvod, byl to jen příklad aplikace, bohužel nad možnosti dutých hlav-přirovnávat v jedné větě DRAM a EPROM bych si netrouf, musel bys pak přesně popsat technologii Flash a EPROM a obávám se že si koleduješ o průser-neříká se plovoucí ale izolované hradlo, co vás tam sakra učí? ale je tam nějaký fígl s nábojem pod substrátem, no dnes už taky nevěřím všemu (=je mi to jedno)-na "jiné bloky pamětí aby se nepřepsaly" úplně zapomeň, najdi si katalogový list nějakého MCU (mikrořadič: Atmel, Microchip, Motorola, Infineon, NEC, Philips, STM....) uvnitř najdeš najednou použité 3 druhy pamětí - tam ti snad konečně dojde k čemu slouží a proč se přeprogramují jinak-sériové/paralelní: jak můžou být jedny mnohem dražší když budou mít oboje stejnou velikost=složitost=výtěžnost při výrobě? mají prostě různé pouzdro a různé využití. jinak mám pocit že sériové bývají jen menší eeprom ale najdi si opět v katalogu-sadomasochisticky si kliknu ještě na link s monitorama, no to bude záhul-a ještě: přestaň poměřovat použití jakýchkoli pamětí rozhledem člověka který viděl leda rozebrané pc a možná rozezná konektor od kondenzátorucelou dobu tady totiž vytrháváš věty ze souvislostí, buduješ z nich nějaké vlastní teorie, pleteš si časy, ceny, kapacitu, rychlosti, součástkám přilepuješ úplně cizí vlastnosti nebo aspoň nesmyslné třídění, mícháš hw se sw, celý elektronický průmysl u tebe začíná a končí blbým pécéčkem - můžeš mi kua vysvětlit k čemu myslitel jako ty potřebuje maturitu?

EEPROM -1050kc za 128k x8 paralelni zapis                     55kc za 128k x8 seriovy zapis

asi kvůli velikosti pozdra je cena rozdílná, což má souvislost s množstvím vývodů u paralelního

Nevim, kde jsi prisel na tu cenu za seriovou variantu. V ceniku sem nevidel zadnou 128KB seriovou EEPROM, nejblizsi mensi s kapacitou 64KB stoji pres 120Kc (24C512). Tak velky se ovsem pouzivaji jen vyjimecne, nejbeznejsi seriovy EEPROM jsou z rady 93xx (9346) s kapacitou 1-16Kb (kilobitu) a cenou od petikoruny. Nejakou variantu 9346 muzes najit na temer kazdy sitovy karte.

No nevim, esli s touhle smeskou hodlas delat maturitu...USB klicenka obsahuje Flash pamet a radic. Nevim, co myslis tou velikosti - myslis fyzickou velikost chipu? S tou adresovaci vlastnosti EEPROM to nejak nechapu, co tim chces rict.Staticky pameti nepotrebujou refresh, daji se cist i zapisovat a neudrzi informace bez napajeni. Nemaji zadny bloky, adresujou se u nich jednotlivy bity/byte/slova.Paralelni provedeni EEPROM je drazsi nez seriovy, ale je to dany spis velikosti pouzdra a vyrabenym mnozstvim (seriovy EEPROM se produkujou v mnohamilionovych mnozstvich), takze nejakou zakonitost bych v tom nehledal. Seriovy EPROM a FLASH se pouzivaji spis jen vyjimecne (treba jsem je videl pouzity pro konfiguraci nejakyho FPGA od Altery).Ackoliv - Flash pameti (typ NAND) pouzivany v USB klicenkach, pametovych kartach, MP3 prehravacich apod. jsou tak trosku seriovy, kdyz se na to podivas ze spravnyho uhlu

joj, myslel jsem vzhledem.

Na co potrebujes vzhled? V USB klicence budou nejspis vypadat stejne - kulata louzicka cerny umely hmoty Pro takovy pouziti jsou normalni pouzdra moc drahy a velky, takze se vezme jen chip (rika se tomu pouzdro typu KGD - Known Good Die), nalepi se na desticku a zaleje se kapkou umely hmoty.Pokud bude nekde pouzity standardni pouzdro, tak tam bude nekolik pameti v pouzdru TSOP apod (takovy rozplacly obdelniky s nozickama na dvou protilehlejch stranach) a jeden radic v pouzdru xQFP (ctverecek s nozickama po vsech stranach).Prehled pouzder je treba tady: http://www2.okisemi.com/pack-downloads/pkgch2.pdf

Myslel jsem to přesněji takhle: podobná:- Flash, EPROM a dynamická paměť RAM mají v baňce 1 tranzistor s plovoucím hradlem.