Flash disk jen pro čtení

Dobrý den, můj kamarád našel pohozený flash disk a zeptal se mě, jestli ho dokážu zprovoznit. Tak jsem si flash disk vzal domů a hned na mě vyběhlo, že disk musím formátovat. Tak jsem ho dal formátovat, ale windows mi hned hodil chybu, že disk je jen pro čtení. Neví někdo způsob, jak tento disk naformátovat?

Odpovědi na otázku

Hoď ho do popelnice, je vadný.

Do elektroodpadu pane kolego, do elektroodpadu.

Nijak, je vadný. Proto byl nejspíš pohozený Flash disky se nedají zamknout (kromě speciálních vyjímek s šifrováním, ale to se chová úplně jinak). Takže jako ho našel, tak ho můžeš zase vyhodit

Některé flashdisky se dají zamknout. Setkal jsem se s tím u reklamních flashek, kdy tam bylo vícero oddílů. První s reklamou byl uzamčen. S dalším oddílem se už dá normálně pracovat.Tady to ale s největší pravděpodobnosti bude fakt chyba. Jsou tam nějaké ochranné mechanizmy, takže když ta paměť začne vykazovat chyby, tak se to celé přepne do read only režimu, aby z toho eventuálně šlo přečíst nějaká data.A ještě jedna poznámka. Cpát nálezové flashky do počítače není dobrý nápad. Může to být cílený útko nebo "flashka" s kondenzátory, co dokáže zničit desku.

Děkuji, za odpovědi. Je celkem škoda ho hodit do odpadu, ale co se dá dělat.

Tak vyhodit vadný flash disk opravdu žádná škoda není Zvlášť když ho někdo našel potom, co ho už někdo kvůli závadě vyhodil.

Nestrkej nic nekam co neznas :)Taky sis mohl klidne zapojit pohozenou navnadu:https://www.aliexpress.com/item/32863984367.htmlhttps://pavelmraz.cz/co-je-to-usb-killer/