Flash biosu

dobrý den mám dotaz na základní desku MSI P35 Platinum Edition potřeboval bych flashnout BIOS kvuli tomu že mi nejde načíst procesor intel 2 quad 9550 načte se vždy jen logo desky a dál nic prý se má flashnout bios jen nevím jak je tu někdo kdo by mi přesně pomohl s postupem a nebo bude lepší když to nechám někomu kdo tomu rozumí více

Odpovědi na otázku

Obraťte se na někoho znalejšího, ale opatrně. Ne na toho kdo to o sobě říká. Nebo si o tom něco přečtěte. nic extra těžkého to není. Jen je třeba vzít v úvahu možná risika.

Tohle by měla být podpora pro tu tvoji desku, ke stažení soubory pro Bios.. a ovladače k desce.. https://cz.msi.com/Motherboard/support/P35_P... Flash Biosu není tak těžký úkol.. A navíc je k tomu i postup od výrobce desky, viz dokument, který je obsažen v souborech staženého Biosu.. Jestli si na to netroufneš, pak bude asi lepší kontaktovat servis nebo požádej zdatného známého..

Na tom webu MSI - odkaz který jsem vložil v tom mým předchozím komentáři, je úplně dole na konci té stránky odkaz na video-návod na flash Biosu, viz zde, YouTube:https://www.youtube.com/watch

Napred si na stranke vyrobcu over, ci je dany CPU podporovany.https://www.msi.com/Motherboard/support/P35_P... Potom si zisti aku verziu BIOSu mas a aku pre novy CPU potrebujes.P.S. flash BIOSu sa musi uskutocnit s podporovanym CPU. T.J. ked zakladna doska potrebuje aktualizovat BIOS, aby podporovala iny/novy CPU, tak novy BIOS musis nafleshovat (fuj za vyraz) so strarym podporovanym CPU.Aku verziu BIOSu potrebujes a ci novy CPU je kompatibilny som neskumal.Je to Tvoj problem, tak trocha aj Tvojej aktivity.

Njn.. tak tohle mě ani nějak nenapadlo.. Tak já bych tedy necpal do desky CPU, které tam nepatří.. Tohle zjištění by mělo být na prvním místě.. A v tom bude asi zakopanej pes.. Ale šťourat se mi v tom ani nechce.. Tohle ať si tazatel zjistí sám..

Problém je, že Q9550 má podporu až od verze 1A (před ním je dalších 9 verzí ...).Takže něco, co mělo podporu od začátku, třeba Core 2 Duo E6600.

V první řadě si musíš sehnat procesor, který deska vezme.Teprve pak se snaž o přepálení Biosu.Jakákoliv snaha o přepálení v současném stavu (nepodporované CPU) skončí na 99% neúspěchem (tj. mrtvou deskou).

mám intel core 2 duo e4500 ten je funkční takže na tomto by se aktualizace biosu měla zvládnou měním to protože 2 jádra mi už moc nestačí tak volim 4 jádra a myslíte že někdo zkušený to muže zkazit bojim se to někam dát aby mi nezničili desku

Na to se těžko odpovídá.Pokud se toho bojíš, tak k tomu radši někoho pozvi, než by jsi ve zmatku něco podělal.Přepálení biosu je vždy riziková, bez ohledu na to, jestli ji provádí nováček, nebo veterán.Rozdíl je v tom, že veterán na to jde tím nejméně rizikovým způsobem.Vždycky je tu ale šance na přerušení napájení během přepálení, nebo se Bios prostě přepálit nepovede (omezený počet přepalovacích cyklů).Tady máš návod.https://forum-en.msi.com/

Je to tahle deska?https://msi.com/Motherboard/P35_Platinum.... Pokud ano, mám pro ni upravený BIOS i s podporou Xeonů a integrovanou licencí Windows.

dobrý den omlouvám se za neaktivitu bylo pozdě ano toto by měla být ta deska ten procesor podporuje je tam psanej takže by měl jít teď mám intel core 2 duo e4500 a ten funguje potřeboval bych tam dát intel 2 quad 9550