» Poradna » Notebooky

Flash bios Asus 1015BX

Nazdar. Potrebujem poradit s flashom bios.Na stranke:https://www.asus.com/Laptops/Eee_PC_1015BX/Hel... som pozeral verzie biosu , no ani jedna nie je zhodná s doterajším biosom v tomto netbooku. Teraz mám tam verziu 0502. Skusal som cez bios a aj cez utilitku Flash BIOS tool, no nejde to. V biose najdem aktualnu verziu potvrdim enterom a nic sa nedeje,cez Utilitku iba preblikne cierna obrazovka a nic sa nedeje..nevie sa na to niekto pozriet? vrta mi hlavou ta cudna verzia biosu 0502 , akokeby som nemal spravny bios alebo neviem nejaka ochrana? Siw program tiez ukazuje model 1015bx a bios 0502 --hm

Odpovědi na otázku

Pokud nutne nepotrebujes updatovat bios, tak ho nech jak je, pokud potrebujes tak jen stahni nejnovejsi bios a updatuj ho, problem s kompatibilitou by byt nemel. Co se tyce proc mas verzi 502 a nikde ji nemuzes najit, tak se mohlo jednat o problematickou verzi kterou pozdeji stahli.

Áno potrebujem aktualizovať BIOS, no aj tak sa mi nedarí,, mám stiahnutu aktuálnu verziu ,ale je problém to do neho dostať..Skúsim ju stiahnuť na usb a dá botoovat s usb čo to zrobit, lebo ako som písal cez bios a ani cez utilitku to nechce ísť. A dik za vysvetlenie ,myslím že je to rozumné...

No tedy, aby bylo možné z USB bootovat, tak bys to USB musel jako bootovací udělat … dát na něj nějaký systém.Běžně se na USB dá jen soubor toho BIOS a z BIOSU se spustí flešování nebo se při spouštění PC/NB mačká F6 či jiná klávesa pro přeflešování.

Pravda. Tak to vyskúšam...cez bios ešte raz alebo stlačením funkčnej 6.diik

Na co potřebuješ nutně flashovat?

A má cenu flashovat, co s tím u toho nevýkonného EEE chcete získat?

Nakoniec som nedával nový BIOS.Dal som SSD disk a myslel som ,že bude problém,ale všetko sa podarilo..Diik všetkým...