» Poradna » Programy

.flac s .cue to .mp3

Hledám program, který rozdělí .flac do empétrojek podle přiloženého .cue souboru.
Rád bych nějakym prográmkem přímo "rozřezal" ten .flac na jednotlivé .mp3 soubory podle toho .cue souboru.
Např. Foobar umí rozdělit a přehrát ty .flac soubory, když se načte příslušný .cue.
Ale nedaří se mi z těch rozřezaných skladeb poskládat třeba mp3. Foobar má jakoby možnost konvertovat soubory, které má načtené, ale zrovna v tomto případě - načtených flac z cue - to nepovoluje.
Lze tedy zpětně rozdělit velké flac na jednotlivé díly?

Odpovědi na otázku

pokud me pamet neklame, mel by to umet www.monkeysaudio.com ...

diky moc, ja ted zrovna zjistil, ze ten foobar to umi prevest do wave. Buhvi proc ne do jinejch formatu. Nicmene z toho wave se pak da udelat snadno mp3. Akorat nevim, jestli nedojde k nejakemu nehoraznemu snizeni kvality, kdyz se to prevadi pres jeden format navic.

Mas pravdu - nejlepe je na to pouzit foobar, ktery z jednoho flacu pomoci cue sheetu udela jednotlive wawy. Pri tomto procesu se nic neztrati, protoze jak flac, tak wav jsou bezztratove formaty. Takze kvalita zustane stejna. Kdyz pak ty wavy hodis do mp3, tak se kvalita samozrejme snizi.

Flac Ripper

Tady píší o gs transcoder, free a umí cue cutter funkci
technet.idnes.cz ...