» Poradna » Mobily

Flac 14H kbps 44 kHz

Zdravím.Všiml jsem si, že u souborů flac ukazuje Winamp u některých třeba 14H kbps 44 kHz, u jiných 862 kbps 44 kHz a podobně. Co je to těch 14H? To je nejvyšší kvalita? Víc jak 14H mi zatím u ničeho nevypsalo.Díky.

Odpovědi na otázku

Ještě lepší je 99Z ale ty jsou velice vzácné.....

Takže když mám dvě stejné skladby, jedna je 14H kbps 44 kHz, druhá třeba 862 kbps 44 kHz, tak šáhnout po té 14H. Je to tak?

Je.

Bezva a díky.A co je to za jednotku 14H kbps? To H.

Mi taky odpověděl, ale neé česky.

H je 1 [Henry]

Flac má vždy naprosto stejnou kvalitu jako originál, na bitrate nezáleží.

A pokud člověk nemá špičkovou aparatůru (sluchátka, zvukovka...) tak rozdíl mezi FLAC a 320kbps ani nepozná.

To vím, že u dobře udělané 320kbps to ani nepoznám. Ale ten pocit: Já mám Flac a kdo má víc...?

Ti, co si "vystačí" s 320, mají víc místa.. :P Ale jako na machrování je FLAC dobrej, to uznávám

A jak na to ženské letí...

Když se ptáš, jestli je 14H nejvyšší, tak není. Mám i 15H (1536 kbps).

Samozrejme ze zalezi, sice ne primo, ale kvalita zvuku totozna nebude. Respektive sice to je beztratove, ale kdyz je zdroj kvalitnejsi je i vysledny FLAC vetsi. To je snad logicke.

Logické to rozhodně není. Klidně může být výsledný FLAC větší právě u méně kvalitního zdroje. Např. pokud je ten zdroj zašuměný, protože šum se komprimuje velmi špatně. Dokonalý šum je dokonce nezkomprimovatelný.