» Poradna » Programy

Fl studio 12 - 20 leze mi to přes hlavu už je to někdo kdo by mě naučil mix a m?

Zdravím už pár dnu se učím v programu fl studio 12 jsem z toho zoufalý koukám na ruzný tutoriály na youtube ptám se ruzných producentu lidí který tomu rozumějí aspon někdo kdo by mi poradil stím prostě dneska každý myslí na sebe jak vidím pár se jich našlo ale sliby jsou sliby měl jsem v plánu dost dlouhou dobu jsi udělat svoje nahrávací studio a nakonec jsem si ho udělal ale problém je v tom že neumím mix a mastering je tu někdo kdo by mi vše rád vysvětlil popřípadě spolupracovat sejít se děkuji

Odpovědi na otázku

Co to zkusit nejdřív česky.

Nauč se česky.

Ne a je vidět že toho co neumíš je mnohem vic

Nechci ti brát iluze, ale to že něco chceš opravdu neznamená, že to můžeš mít. Holt někdo umí dobře zahrádkařit, někdo vařit a jiný pracoval s FL studiem. Na druhou stranu, pokud se učíš teprve pár dnů, tak to není ještě ztraceno. Hledej si tutoriály na youtube, z nich se dá naučit téměř cokoliv.

Sice rok staré téma, ale stejně svůj názor povím. Možná tě to trochu nakopne a třeba i inspiruje, možná se ti to nebude líbit, ale budu upřímný. Ono je to těžké, resp. nereálné, očekávat že se tě někdo random na internetu ujme a postará se aby jsi začal tvořit. V tom tě vážně nikdo za ručičku vodit nebude, protože zabere mnoho času se učit a mnoho času zabere i učit. Nejdříve vyjmenuju několik faktorů, proč ten nezájem, pak přidám nějaká doporučení na základě vlastních zkušeností a nakonec tak snad správně a dostatečně vyjádřím, proč mě rozhořčil tvůj postoj alla "každý myslí jen na sebe". Vlastně z celého tvého textu je celkem cítit jakási arogance, nepříjemné ego a negace v tvojí povaze. Přitom hudební produkce je jen o pokoře, píli a sebereflexi (když pomineme další nutnosti, jako je talent a sluch) Kdo to se svojí vlastní produkcí myslí vážně, byť jen na hobby úrovni jako třeba já, proto se mu nechce, nebo nemůže investovat do kurzů, nebo investuje investuje maximálně do nějakých menších workshopů, alespoň pro ty základy do začátku - on totiž každý amatér, začínající hobbista bezpodmínečně musí dříve či později pochopit (lépe dříve) že to celé není jen o zvládnutí softwaru, ale o také o hudební teorii, nabytí vědomostí o zvuku a technik kolem práce s ním. S takovými vědomostmi se totiž software dostává pod kontrolu mnohem snáže a rychleji. Kdo opravdu chce, se učí, sleduje tutoriály, časem pochopí že všechno nejde hned a naučí se spokojit i s malými posuny, což je nakonec i přínosné, naučit se kreativně využít to málo co máš (umíš). V hudbě velice často platí že méně znamená více. To ale pochopíš časem sám. Pokud vytrváš. Hlavně člověk musí sám sobě přiznat, že je to běh na dlouhou trať. A to je právě ono. Téměř každý byl na začátku zoufalý, ztracený, nespokojený, zklamaný, ono to k tomu patří a díky tomu pak také mnohem lépe vnímáš posuny k lepšímu. Z toho vyplývá, že si každý prošel cestou trnitou a představ si, nikoho nikdo za ručičku nevodil. Drtivá Ukázat celý příspěvek