» Poradna » Ostatní

Fitnes náramek – dotykový, voděodolný

Ahoj, prosím o pomoc. Sháním pro manžela k vánocům fitness náramek jsou dány dvě podmínky od něj a ty jsou v nadpisu, já mám jen cenové rozpětí do 2 tisíc, ale raději bych byla kdyby se podařilo sehnat levněji ;). Díky za jakoukoliv radu. Marie

Odpovědi na otázku

MiBand 2, sem tam sprchu / déšť vydrží, plavání a potápění ne. Reálná výdrž kolem 10 dnů, když spustí hodně sledovacích funkcí, tak 6 dnů - myšleno kontinuální sledování tepu a spánku (každé 2 minuty 2 měření + spánek = cca 1500 měření za den). A ještě zbyde rozpočet pro nějaký fešácký náramek (doporuču koupit z Aliexpresu, náramky tam vyjdou násobně levněji).

Jak bylo řečeno, tak Miband 2 od Xiaomi (respektive Huami). Vydrží cca týden dle používání. Mě osobně to vydrží 12 dní, v noci každé 2 minuty kontrola tepu, během dne notifikace z různých aplikací, pošta, přes mobil pak GPS na kole (GPS ale náramek nemá). Není to tak bachraté, balšoj jako ostatní náramky.Stojí okolo 500-700Kč, náhradní náramky se k němu dají sehnat od 1USD.

co si představuješ pod pojmem dotykový? pokud aktivní dotykový displej, tak to třeba výše zmiňovaný MiBand 2 nemá - má prostě jedno tlačítko a tím se to celé "ovládá" (v podstatě se jen přepíná zobrazená informace na displeji/aktivuje měření tepu) - úplně stejně to mají ostatní fitness náramky - na nich není co "ovládat", zpravidla jen sírají informace a ty předávájí do app v telefonu. Nepleteš si fitness náramek s chytrými hodinkami? tam bych to dotykové ovládání pochopil

Když vidím jak to nosí frajeři ve fitku tak se musím vždy smát :))jestli fakt chodí do fitka tak mu kup nějaké kvalitní suplementy,,mno nevím snad tyhle blbosti někomu pomáhají nabrat hmotu :))

Tak jestli si jdou pak zaběhat a chtějí aspoň orientačně vidět počet km, nebo změřit si tep, proč ne. Fitness přece neznamená posilovat.

Tak já sem stará škola, lidí sportují od nepaměti a bez wifi, bez telefonů a taky bez náramků,, k čemu kontrolovat tep ? nebo počet kilometrů, ?vyhazování peněz navíc tyhle počti neznamenají nic, pro někoho je 5 km běhu maraton a pro někoho ranní rozcvička,, a o fitnes ani nemluvím ...

Odpověděl sis sám, pro každého to znamená něco jiného. Taky to mám a nepoužívám to na sport, ale kvůli notifikacím.

Myslíš jako třeba během dne kolik Km naběháš v práci atd ?

hele, beru to tak, že jestli někoho "skóre" dle výsledků náramku motivuje víc chodit nebo sportovat, tak je to jedině dobře. Pokud se lidi budou na síti trumfovat, kdo víc naběhal, tak je to pro jejich zdraví určitě lepší než když se budou předbíhat ve výsledcích nějakých PC her a sedět u toho doma.

Ano ,tím dotykovým myslím celý displej. A opravdu tu nechci řešit, že dřív se všechno dělalo bez přístrojů a taky to šlo… Jasně šlo, ale když člověk může mít přehled, proč toho nevyužít??

Tyhle parametry co já vím má lamax Bfit, ségra ho dostala loni k vánocům, taky potřebovala vodotěsný kvůli plavání.

Děkuji, zkusila jsem ho také :)

ten Miband2 mi přijde jako nejvhodnější adept. Navíc funguje i s alternativními appkami jako MiBand Master apod. takže když nesedne ofiko aplikace, není problém.Dotyk je řešen tlačítkem, ale s ohledem na malý displej to nijak nevadí. Navíc dotykový displej stejně nefunguje např. na dešti nebo když má dotyčný mokré ruce.