Firewall v XP - k čemu je?

K napsaní tohoto dotazu mně přivedla situace z poslední doby, kdy na webu "řádí" SobigF.Když začátkem min. týdne začly chodit desítky, stovky nechtěných mailů - dost často i s nějakými viry v příloze a pak i s následnou léčbou až v DOSSu - tak jsem si v PC ,  /mám *tam* WindME a XP/ v obou IE6 ověřil  /a opravil/  úroveň zabezpečení - je nastavena na max. možnou ochranu.Přesto i nyní, po poklesu dochodu nevyžádaných dopisů, minimálně 1x denně přijde mail od microsoftu s přílohou, ve které se nachází infikov. soubor patch.exe.Jednou se *podaří* AVG6 přesunout tento soubor přímo do virového tresoru, jindy však se dostane až na disk a musí být následně léčen  /Kopl. test + léčba/ - a to občas i opakovaně.S tímto jsem se již smířil, doufám, že to 10.9. skončí.Ježto mám v PC i XP, který má vlastní Firewall, tak již při *nástupu* Lovsana jsem tuto službu nastavil, měla by tudíž nevpustit nevyžádanou poštu, která přichází přes POP3.Naštěstí jsem Lovsana nezažil  - pro jistotu, i když jsem měl v obou OS nainstalovány všechny doporučené aktualizace, jsem v kritickém období pro pošt. službu používal jen ME - nemohl jsem si tak ověřit, zda tato ochrana - Firewall *zabírá.*Ale byl jsem zvědav jak se bude tato Frwl chovat po *objevení se* SobigaF.Výsledek: nepozoruji žáden rozdíl na WindME a XP.A při tom Firewall v XP je nakonfigurován dle jejich doporučení, návodu.Zajímaly  by mně vaše praktické zkušenosti s touto ochranou a případná doporučení, čeho si při nastavování všimnout, co nezanedbat.Nevylučuji totiž, že moje nastavení Frwl není bezchybné.Děkuji.

Odpovědi na otázku

Ahoj,dle mého názoru (já XP nepoužívam) - jestli je Firewall v XP tak dokonalej jako všechny ostatní produkty od Microsoftu, tak je asi tenhle fiwl na houby..No a jinak - ten virus prej končí zejtra, to by se dalo už vydržet.. ;)

Zdar, doporučuji např. Kerio Personal Firewall z www.kerio.cz .  Je vcelku slušný a pro domácí použití ZDARMA Zdar, David.

Narozdil od Kerio Personal Firewallu 4 (u nehoz vse nasvedcuje tomu, ze se Ceska Republika stala republikou betatesteru pro USA, kde je verze 4 stale ve stadiu beta, zatimco u nas maji betu za finalni...) alespon nepada interni firewall v XP jak hrusky.

K zablokovaniu toho virusu sluzi ten patch ......a podla mna je ten firewall celkom kvalitny.

Tady si vyzkousej jak jses chranen!http://www.symantec.cz/http://securityresponse.s... check for security risks

Firewall != AntivirJe třeba mít nainstalovaný kvalitní fw i kvalitní av. Fw ti zachytí viry typu Lovsan, které se šíří otevřenými porty a av by měl zachytit to co prošlo, bo většina Sobíků co ti došla přišla jako normální pošta.Jinak souhlasím s doporučením výše, Kerio je super, ovšem verze 2.1.X, ne to 4ka.

Len k tomu Keriu: Prehliadol som niečo, alebo ver.4 na www.kerio.com naozaj stiahli z downloadu ? Asi prišli na to že pustili do sveta pekný nepodarok...

Díky za reakce -- vidím, že mám zas o čem přemýšlet!Doufám, že po zítřku bude na chvíli klid. Peter

A co takhle firwall Zone Alarm?