» Poradna » Počítačové sítě

Firewall jen na určitých sítích

Zdravím, používám na ntb internetové připojení z telefonu. Kvůli Win10 (no hate) to musím dělat pomocí WiFi, abych předešel automatickým aktualizacím windows.Rád bych ale blokoval i jiné programy, které by se chtěly po spuštění aktualizovat, nebo připojit na internet kvůli šetření FUPu.Proto hledám firewall, který by uměl rozlišovat WiFi sítě a podle nich přepínat režimy.Díky za každou radu.Matěj D.

Odpovědi na otázku

Ráčíte užívat k připojení do sítě Internet nějaký router kombinovaný s WiFi (taková krabička s anténkama a není to brouk)?

Ty si butatót, on hľadá firewall; "Proto hledám firewall, který by uměl rozlišovat WiFi".

Doma používám 2,4GHz router, mimo se připojuji přes WiFi hotspot (tedy vlastně skoro to samé)

Upřesnění:Doma se připojuji na WiFi také, takže je nutné aby firewall rozeznával třeba podle SSID.