» Poradna » Programy

Firewall chyba 0x80070422

Ahoj, jakožto amatér jsem se vrhla do řešení přetíženého CPU. Nalezen MsMpEng.exe. (sken v reálném čase pro Mic Sec Es)Windows Defender se mi hlásil jako vypnutý (nechápu). Přes editor registrů jsem pro MsMpEng.exe vypla spouštění při startu. A tím vypla celý MSE. Tak mi došla trpělivost (učím se za pochodu) a prostě to odinstalovala a dala Avast. Teď mi nejde zapnout Firewall, hlásí chybu 0x80070422. Má to být nějaká blbá konfigurace. Nějaký tip? Nebo u toho zas budu sedět věčnost :) Díky.

Odpovědi na otázku

Očividně nejsi "amatér", ten by tomu aspoň trochu rozuměl. Jsi bohužel laik, který se v tom neměl hrabat. Možná už je to tak rozvrtané, že to zachrání jenom přeinstalace nebo obnova. PS: pokud je to W8+, vybodni se na Avast a nerej do toho.

Inu dobrá. Win 7 Pro.No nějak ze sebe toho amaterá udělat musím :) Dík.

Snad to nebude tak hrozné, ve W7 má možná smysl odinstalovat Defender a nainstalovat ten Avast nebo možná něco jiného. Nebo lze jet úplně bez antiviru, spoléhat na sebe a občasný "offline" sken z boot média (nebo online něco jako EEK). A image disku v záloze ...Okolo té chyby s FW pohledej, třeba to spravíš.

Amatér zvládne zadat tuto chybu do všudypřítomného googlu. A ejhle, ono toho je o ní napsané tuny.

Už jsem si to spravila. Ten CPU jsem dohledávala docela dlouho, prostě jsem jen požádala o pomoc.

CPU je v počítači jen jeden, je to čip, hmotný kus něčeho. Může jej vytížit patřičný "proces" v operačním systému. Berte v potaz že tady lidi ví jak se co nazývá a pakliže vidí bláboly, tak nemají problém si domyslet s jakým člověkem ztrácet čas vysvětlováním.

Ok.