» Poradna » Programy

Firewall Avast blokuje MS SQL server

Dobrý den, pokud má někdo podobnou zkušenost, uvítám radu. Po aktualizaci Avast Internet Security mi firewal Avastu blokuje MS SQL Server instalovaný na lokálním počítači. Ten potřebuji k běhu účetního programu DUEL. Zkoušel jsem najít rady na netu (nastavení firewalu, apod), ovšem neuspěl jsem. Pokud by někdo měl radu, jak nastavit firewall Avastu, aby neblokoval ten SQL server, budu rád. Petr

Odpovědi na otázku

Bud to poreste s podporou Avastu, nebo ten ksindl proste vypnete, odinstalujte a zapomente, ze kdy existoval. A pokud byste se bez Avastu obejit nedokazal, tak proboha nepouzivejte nesmyslne funkce jako FW, ale jen vlastni AV engine.

Nejlepší bude vypucovat ten přežitek z počítače.

Avast pryč. Kde je Avast, jsou jen problémy.

Nevyberete si. Setkal jsem se s podobnou situací u AVG i Esetu, že po aktualizaci zablokoval FW některé aplikace.

No protoze je HODNE hloupy napad pouzivat FW antiviru. Ony AV maji spousty false positive i v te AV casti, natoz jeste pouzivat jejich FW, To je fakt silenstvi.

Pokud potřebuješ samostatný FW, tak místo Avastu bych použil třeba Comodo. Avast poslední dobou je bloatware a čím dál víc obsahuje zbytečnosti místo toho aby dělal to co má.

FW ma ve Win ... a ani ten nebude umet rozumne nastavit. Aspon mu nebude blokovat legitimni traffic.