» Poradna » Programy

Firewall a jeho optimální nastavení

Ahoj, dostal jsem za úkol do Maturitní práce najít návrh optimálního nastavení Windows Firewallu a poté vytvořit doporučené funkční nastavení pro Windows firewall. Proto bych se zde chtěl zeptat jestli někdo nemáte nebo nevíte nějaké toto nastavení. Pokud by bylo možné rád bych uvítal i čísla portů a všechno okolo.

Odpovědi na otázku

Nemá být základní myšlenou maturitní práce to, že si člověk o tématu něco nastuduje? K tomuto tématu je tolik materiálu, že to až bolí.Můžeš začít třeba souborem C:\Windows\System32\drivers\etc\services na svém počítači.

No právě. Něco se naučit, to bolí. Ale hlavně, mladí mají strašně málo času. Často ani nespí a dokážou bdít celou noc až do rána. Z pátku na sobotu to někteří vydrží až do půl osmé ráno. ☺

Tady vzniká otázka co je to "optimální nastavení"? Pro někoho je optimum když vše blokuje, aby byl v bezpečí. Pro jiného je optimum když vše povolí, protože se mu nechce babrat s nastavením. A pro dalšího je optimum něco mezi, protože ví přesně co chce povolit/zakázat.Která varianta je pro tebe optimum?

No optimalni funkci firewallu by melo byt, aby se dovnitr nedostalo nic co se dostat nema, ven aby se nedostalo nic co se dostat nema a zaroven fungovalo co fungovat v dane siti nebo v danem pocitace ma. A to podle okolnosti na vsech vnitrnich a vnejsich interfacech, na IPv4 i na IPv6. Aby odolal a zabranil vsem ruznym TCP, UDP, SYN floodum atp. Aby logoval vsechny pokusy o proniknuti a aby moc nezdrzoval.Takove je optimalni nastaveni firewallu. Je to vlastne desne jednoduche az je to celkem veda.Tohle se neda opsat - to musi byt vzdy na miru konkretni situaci. Takze prakticke reseni neni, pouze teoreticke. Jelikoz kazda sit, kazdy pocitac, sever nebo sluzba vyzaduje neco jineho.

Ty jsi dostal úkol! Néé tvoje okolí!!

ako ti mozu dat maturitnu pracu z temy ktoru ste v skole nepreberali?

Nejspíš "preberali" ale chlapec na to sral

Evidentně ti chybí ta nejdůležitější část zadání a to "optimální pro co?" Tedy co má být výsledkem toho nastavení?