» Poradna » Programy

Firemní počítač - zakázány instalace, existuje možnost z USB

Dobrý den,
mám právě nový přidělený počítač a ačkoliv mám administrátorská práva, nesmím zde nic instalovat. Bohužel trávím spoustu času na cestách a večer bych si chtěl pustit film. Existuje nějaká možnost spouštět kodeky z USBčka. Prosím odpovězte.
Předem děkuji

Radek Suk

Odpovědi na otázku

Vezmi si z portableapps.com přehrávač VLC Media Player, obsahuje všechny kodeky, přehraje prakticky vše a umí i více, a spuští se v pohodě z USB flash.

Dtto SMPlayer, pokud by z nějakých záhadných důvodů vynikajicí VLC nechtěl fungovat.

Kmplayer - nejlepší volba: www.slunecnice.cz ...

mplayer: www.mplayerhq.hu ...

lepsie by bolo rovno win portable na usb

Kup si do NB vlastní HDD, nainstaluj si tam libovolný O. S. a máš po problémech. Doma vyndej firemní HDD, nandej soukromý a hotovo, pohoda. Ono je to o tom, že i když budeš spouštět něco z USB, zůstane v registrech záznam a admin to ve firmě snadno zjistí.

Prohlásil, že má admin. práva. Tak ať instaluje, odinstalovává a podobné legrácky. A zaručuju, že když se trochu ví, jak na to, nezůstane po něm ani stopa. Ale to mu z principu neřeknu. Bylo by to nadlouho. Protože když je někdo admin, tak volové jsou v IT, kde mu předali takovýto NB a co je on, že to neumí využít, ha?

no,
tím si nejsem jistý. O těch věcech z Portableapps říkali, že to dělají tak, aby to po sobě nic nenechalo - žádné dočasné složky ani nic v tempu atd.

Každopádně VLC by to dělat neměl.

Druhá věc je, že sice říkal, že nesmí nic instalovat - o spouštění z usb nebyla řeč - takže pokud mám třeba flašku s U3 a podobnými blbinami, tak je normální, že z ní občas něco spouštím.

Jinak, i bez admin práv se dá kupodivu spustit CCleaner a po sobě si trochu uklidit.