» Poradna » Web a internet

Firefox zobrazuje fotky na Facebooku tmavěji o 2 EV oproti IE a jiným

Firefox (50.1.0) zobrazuje u mne fotky na Facebooku tmavěji o 2 EV oproti IE nebo Chrome. Při stažení fotografie do PC (win 10) je tato fotografie stejná (jasnost), jako ta sama stažená třeba z IE. Jedná se tedy jen o to, že na monitoru jsou fotografie z Facebooku tmavší. Je někde nějaké nastavení, kde se to dá měnit? Psal jsem už dříve do kolonek Facebooku o tomto, psal jsem toto i do kolonek Firefoxu. Nikde žádná rada........

Odpovědi na otázku

To už tu bylo, je to chyba toho, jak FF interpetuje metadata ve fotce, takže jedině hlásit na FF, popřípadě se to dá opravit pomocí barevných profilů, ale je to složité a může to rozházet ostatní věci

Oprava:(1) do prázdného listu napiš - about:config a dej enter(2) ve vyhledávací kolonce, která se objeví, zadej - gfx.color_management.mode(3) dvakrát klikni na hodnotu (základní je 2), změň na 0 a potvrď funguje - řešil jsem stejný problém (možná bude potřeba prohlížeš zavřít)