» Poradna » Web a internet

Firefox v PC: Blokování automatického přehrávání videní nefunguje?

Dobrý den,co mám špatně, když i přes nastavení blokování automatického přehrávání videí se po načtení stránky video přehrává? Sice bez zvuku, ale i tak mi vadí, že se tam něco hýbe. A aby se to přestalo načítat, musím do toho kliknout, obvykle nejdřív povolit zvuk a pak teprve se ukáže tlačítko na zastavení.Určitě dělám nějakou chybu já, protože tvůrci reklam zajisté nemají motivaci obcházet nastavení prohlížeče.Za případné užitečně rady předem děkuji. Za neužitečné též.Hezký den všem.Bobi

Odpovědi na otázku

Řekl bych že to moc řešíš a s ostnim jsi dost vedle.Tvůrci reklam aktivně vyvíjí úsilí, jak blokováno obejít, z toho totiz žijou. Pokud by tomu tak nebylo tak se pasou.Jde to dokonce tak daleko že na jistém it webu šlo/jde o zakázané slovo, holt z počtu zobrazení taky žijí.Možnosti blokace je více, ale nakonec neodchytnes vše nebo ti některé weby nebudou chtít pořádně chodit.

Rozšíření "Disable HTML5 autoplay"

Už několik desítek měsíců používám doplněk napsaný výše v kombinaci s "Image Video Block" ( Tibor Barsi ). A pak v podrobném nastavení prohlížeče v "about:config" mám upravené různé "...autoplay..." hodnoty. A funguje to opravdu na 100% bez vyjímky a všude. A ještě to má zásadní výhodu a to, že dokud ručně nekliknu na přehrát, tak to ani nic necachuje. Oficiální nastavení ve Firefox je naprosto směšné a k ničemu

Ten I.V.B. prostuduji a asi i zkusím. Obecně se snažím mít doplňků co nejmíň, přesto používám "svatou trojici" a budu v tom pokračovat, dokud tvůrci reklam nepochopí, že mnou zaplacený výpočetní výkon, připojení a energie mají primárně sloužit mně a ne jim. Až mi profilování a marketing nebudou zpomalovat odezvu na lince o desítky procent, nebudu mít důvod se bránit. U výpočetního výkonu by byla přijatelná zátěž do 1% CPU a 1% RAM po dobu do 1% času stráveného na stránce.K tomu about:config - není to sice úplně moje kuchyně, ale nebojím se toho. Hodil by se nějaký odkaz někam, kde by bylo vysvětlení jednotlivých parametrů. Bohatě by stačily jen ty, které se týkají tohoto tématu (autoplay).Letmý pohled do about:config : hned první nalezený výskyt "autoplay" je "media.autoplay.allow-extension-background-pages" - a jsem v koncích. To může znamenat cokoliv od rozšíření na pozadí až po to, že mi to zvětší zadek...Představa, že budu kachnit (snažím se negooglit) jednotlivé položky, mi příjemná není, ale v nejhorším to zvládnu. Takže díky za tip. Snad užitečný.Bobi

Nejlepší by bylo si Firefox profil uložit do nějakého archívu, pro případ, že by bylo třeba vrátit nastavení zpět ( možná stačí zálohovat jen soubor "prefs.js", ale nevím ). Ale stejně v "about:config" není moc co zkazit ( většinou je to přepínač true/false ), pokud si změněné hodnoty někam poznamenáš ( jednotlivé hodnoty se dají snadno v tomto okně obnovit na výchozí nastavení ). Jinak tyto parametry bývají často srozumitelně popsány, takže už z názvu je jasné o co jde. Firefox se za léta vývoje hodně změnil a některé parametry už možná ani neexistují, ale v minulosti mi pomohlomedia.autoplay.enabled falsemedia.autoplay.allow-muted falseMomentálně mám změněné jen tyto parametry a funguje to bez problému ( v kombinaci se 2 doplňky ). Mě osobně to trochu blbne v případě videí na idnes - pokud chci spustit video, tak to jde pouze když kliknu na jiné rozlišení videa a až pak se spustímedia.autoplay.allow-extension-background-pages falsemedia.autoplay.default 5U obou doplňků se dá nastavit globální nastavení ( zákaz automatického přehrávání, načítání atd. ) a zároveň přidávat jednotlivé konkrétní stránky na whitelist pokud je třeba

A kde Vam to nefunguje = na kterem presne webu?Muj FF to zvlada dobre.

Takze pouzivas nejaky doplnok, ktory ti nefunguje? Som zmateny, lebo neviem najst vo firefoxe ziadnu taku funkciu.

Je tam uz dlouho. Kliknete na zamecek, dejte Zabezpecene spojeni / Vice informaci / Opravneni. Tam je hned prvni radek prave tato funkce. A samozrejme to normalne funguje zatim vsude, kde jsem to potreboval.(Mimochodem debily, co do webu rvou autoplay, by meli pro vystrahu valet v dehtu a peri. Bez vyjimky.)

Nastav si v about:config předvolby media.autoplay.blocking_policy na 2 a media.autoplay.default na 5. To zablokuje valnou většinu automaticky spouštěných videí.