» Poradna » Programy

Firefox (posouvání kolečkem myši)

Nainstaloval jsem si prohlížeč Firefox a když na nějaké stránce jedu kolečkem myši dolu, jede to strašně pomalu. V jakémkoliv jiném prohlížeči to jede rychle. Hledal jsem jestli se to nedá někde nastavit, ale nic jsem nenašel. Nevíte někdo jak to posouvání kolečkem myši ve Firefoxu zrychlit? Dík

Odpovědi na otázku

Zadejte do adresniho radku "about:config" a zkuste si pohrat s hodnotou "mousewheel.min_line_scroll_amount" (vychozi hodnota je 5).

Zvýšil jsem hodnotu několikrát a dostal jsem se až na 20 a absolutně žádná změna.

20 je mala hodnota (50 uz videt bylo), nebojte se a klidne tam zadejte 500 nebo i 1000 at vidite jak se to chova.

Díky. Funguje to :)

neni zac

Tuto verzi FF sice neznám, ale mělo by jít upravit parametry myši v about:config. Snad ti to ještě někdo upřesní.mousewheel.min_line_scroll_amountgeneral.smoothScroll.currentVelocityWeightinggeneral.smoothScroll.stopDecelerationWeightinggeneral.smoothScroll.mouseWheel.durationMaxMSgeneral.smoothScroll.stopDecelerationWeighting

Existuje taky něco jako svislý posuvník. V defaultu má Firefox jemné posouvání a nedočkavci nemusej motat kolečkem jak zběsilí a potáhnou nebo poklepou posuvník no a ti "modernější" používají šipky nahoru a dolu a zleva doprava zpět.

A bude hůř. Těžko uvěřit, kolik lidí má už teď zlozvyk složitě se proklikávat myší např. v Excelu, Wordu do třetí úrovně nabídky, místo bleskového použití klávesové zkratky.