Firefox-nejsou k dispozici zarizeni pro akt. smesovani zvuku

Dobry den, mam Optiplex Gx270 a nainstalovan oficialni zvukovy ovladac ze stranky Dellu. Dost casto se mi ovsem stava, ze zvuk ve Flash aplikacich prestane fungovat, a pri otevreni tlacitka Hlasitost na liste Windows se objevi hlaska "Nejsou k dispozici zarizeni pro aktivni smesovani zvuku. Zarizeni nainstalujte pomoci ovladaciho panelu pridat hardware". Zvuk v BS Playeru mi ovsem i pres tuto chybu funguje, kde muze byt tedy problem ? Verzi Flashe mam 10.1.102.64

Odpovědi na otázku

V BS Playeru chvili sel, ted uz ovsem znovu nejde. Problem je v automatickem vypnuti Zvuku systemu Windows ve Sluzbach, nevim ovsem, jak tomuto vypynani zabranit ? Zvukova karta je integrovana

Podívejte se do Správce zařízení:
Sart -Ovládací panely System záložka Harwer -Správce zařízení Řadičeče zvuku ,Vieda aHerních zařízení jestli zde naní zobrazen žlutý vykř´ičník nebo X v červeném kroužku ,pote 2x poklepejte na položku zobrazí se výpis
1.položka by měla být ovladač zvukové karty poklepejte na ni otevřese dialogové okno klepněte Vlastnosti -v tomto okně okně musí být napsáno že ,daný zařízení pracuje správně klepněte na vlastnosti na této kartě dale by mělo být podle obrázků podobné ,viz obrázky dole
http://www.q3.cz/view.php...
http://www.q3.cz/images/31Snap_2010_tn.11_... ...
http://www.q3.cz/images/16Snap_2010_tn.11_... ...
jhttp://www.q3.cz/images/74Snap_2010_tn.10_... ...

jediná možnost přeinstalovat ovladač zukové katty

na uvod asi tolko, ze vstavane zvukove karty na maticnej doske su lacne smejdy, casto sa im tiez hovori tzv. "softwarove zvukove karty" nakolko vatsinu prace vykonava chipset alebo samotne CPU ? az tak do podrobna som to nestudoval, cize neni to plnohodnotna hardwarova zvukova karta ako v pripade napr. externej Creative Audigy SE (lacnejsia varianta externej "hardwarovej" s vlastnym procesorom zvukovej karty urcenej do PCI slotu)

podla mna bude problem v ovladacoch alebo ako sa uz po celu historiu Windows opakuje stale dokola bude problem mozno aj vo vypinani zariadenia pri necinnosti (usporny rezim)... ak samotny Windows hlasi po kliknuti na "repracik" vedla systemovych hodin ze neni k dispozicii zvukove zariadenie, tak tomu tak asi aj bude... z nejakeho dovodu sa ono zvukove zariadenie z Windowsu odpojuje... na takomto principe funguju napr. aj nazvyme to "USB zvukovou kartou" ktoru ak odpojime z USB tak zrazu zvukove zariadenie Windows nema a teda system uz potom nema ktorym smerom produkovat zvuk

podla mna bude chyba najpravdepodobnejsie v nespravnych ovladacoch co v pripade tzv. "lacnych softwarovych zvukovych kariet" znaci velmi vela ! mnohe on-board zvukovky napr. skrz ovladace (software) detekuju aj zariadenie, ktore uzivatel do konkretnej zdierky na zvukovej karte pripojil a spytuje sa v tabulkach, ze o ake zariadenie sa jedna (mikrak, repro, sluchatka, externy vstup, atd.) skusil by som par dalsich ovladacov na konkretnu zvukovu kartu... starsie alebo novsie ovladace to chce testovat... urcite to neni chyba FLASH ale chyba na reozhrani: Windows ovladac zvukova karta (nejake to miniaturne hardware co produkuje zvuk cez D/A prevodnik)

oprava: chyba na rozhrani: Windows - ovladac - zvukova karta