» Poradna » Web a internet

Firefox a kubuntu

Zdravim a prosím o radu. Potřebuju kompletně odstranit FF v kubuntu 12.10. Udělal jsem to přes správce balíčků muon a dal jsem i pročištění pak jsem restartoval pc koukl jestli tam někde nezbyl a na první pohled to vypadalo že ne, tak jsem ho nainstaloval přes terminal sudo apt-get install firefox a po instalaci jsem očekával novou čistou verzi bez mého předešlého nastavení. Opak byl pravdou. Nainstaloval jsem to, spustil a pic byl jako předtím. Koukal jsem do složky etc a tam je nějakej zbytek po tom ale nemam přístup pro smazání složky firefox. Šlo by to přes terminál když se přihlásim jako root ale nevim jakej je přesně příkaz. Potřebuju zkrátka udělat kompletní novou čistou instalaci bez ničeho protože mi nefunguje geolokace v google mapách a na geocaching.com. Když to zkoušim na stejným PC ve FF pod W7 tak to jde. Dokonce to funguje i v chromu i na W7 i na kubuntu 12.10. Problém je tedy ve FF nešlo to ve verzi 26 ani 27. čekal jsem že aktualizace to opraví ale nic.Co teda s tim ?

Odpovědi na otázku

zkusil jsem i odstranit nastavení ze skryté složky v home/.mozila a taky to nepomohlo. Sice jsem získal čistou instalaci ale geolokace stále nefunguje.

Zmáčkni ALT+F2 a do pole zadej příkaz "kdesu dolphin" , zadáš svoje heslo. Správce souborů se spustí s právy roota a ty pak můžeš mazat co chceš a kde chceš !

díky za radu sice jsem smazal co jsem chtěl ale nepomohlo to k čemu jsem potřeboval. Firefox jsem odinstaloval a smazal vše co po něm zbylo. Po nové a čisté instalaci to stále nefunguje. už jsem zoufalej. nevim co s tim

čauky,vzhledem k tomu, že říkáš, že konvenční metody odinstalování balíčku selhaly, pak bych použil poslední možnost a to konzoli. V hlavním menu si najdi Systém a tam Konsole. Do té zadej:sudo apt-get purge firefoxa odentruj. Dej root heslo a nech to jet - mělo by to smazat všechno týkající se firefoxu. Mimochodem, v čisté původní instalaci geolokace fungovala? Taky je ještě otázka, zda Google neudělal nějaký update...

příkaz jsem už zkoušel. ale nic

FF používam od doby kdy jsem nainstaloval system a to vše fungovalo. Funguje to v chromu bez problémů ale proč to nejde ve FFnešlo to na verzi 26 a pak po aktualizaci na 27 to taky nešlo.

viz AI Wintermute | 22. 2. 2014 19:36 - zjevně je to bug ve firefoxu

no jo ale pokud je to bug ve firefoxu tak proč to teda jde pod w7 používam stejnou verzi na kubuntu i na w7 a na linuxu to prostě nejde.

"geolocation has been broken on Firefox, on Linux and Mac, I believe, since v24."

mam to teda chápat tak že od verze 24 to na linuxu prostě nejde ?

zstím to asi tak bude - zeptej se kdyžtak na fóru czilla.cz - nebyla potřeba registrace - a uvidíš. Třeba na to bude už nějaký fix, nevím, nepoužívám to.

Ted jsem na live verzi kubuntu 14.04 a je zde defaultne FF 25 a taky to nejde. Dost mozna to bude tim ze pouzivam kubuntu 12.10 a tam nejspis byla defaultni verze FF nizsi a tam to slo. Pak teda po aktualizacich jsem se dostal az na verzi 27 kde jsem si vsiml ze to nefunguje.Jaka je defaultni verze v kubuntu 12.10 asi nevite

sudo apt-get remove --purge firefox a pripadne smazat celou slozku ./mozilla

Precist cele vlakno a pak teprve psat ... dekuju

promaz si jeste /etc/firefox/ /usr/lib/firefox/ /usr/lib/firefox-addons/

Děkuji všem co se mi snažili pomoct a poradit. Problém jsem vyřešil jednoduchou instalací addonu Geolocater a světe div se ono to funguje. Kdyby mě to napadlo dřív tak sem si ušetřil práci. Ale zase na druhou stranu vše zlé je pro něco dobré. Zjistil jsem kam se ukládají soubory a jak mazat soubory ke kterým nemam oprávnění. Takže to beru že jsem se zase něčemu přiučil. Díky všem za rady :)