» Poradna » Programy

Firebird a Delphi

Mám dotaz ohledně propojení Delphi a Firebirdu... používají se k tomu komponenty IB. Pokud provádím zálohování databáze FB pomocí procedury gbak na jiný počítač v síti, vše finguje, pokud ale použiji komponentu TIBBackupService , ta mi funguje pouze na locale. I když ji nastavím protocol na TCP nefunguje zálohování na cizí počítač...
Děkuji za každou myšlenku...  JK

Odpovědi na otázku

Zkousel jsi hledat informace na www.firebirdsql.org ?Interbase a Firebird se od sebe postupne vzdaluji, takze je mozne, ze systemove veci uz nejsou kompatibilni.

Zkusím se podívat, jestli tam něco nenajdu... Díky.
Mám tedy další prosbu neexistují nějaké komponenty pro D7 pro komunikaci s FB???

Pro komunikaci s FB se daji pouzit zatim i InterbaseExpress, IB Objects (tyhle by mely fungovat), je mozno pouzit dbExpress technologii, provider pro FireBird je ke stazeni na strankach FB, je mozno pouzit ADO, ODBC, ...