» Poradna » Počítačové sítě

Filtry u WWW

Potřebuji poradit u tvorby stránek. Mám doma půl místnosti starých knih a potřebuji je prodat a přijde mi zbytečné vyhazovat peníze na aukru a tak jsem se pustil do jednoduchých stránek kam bych to naházel. Skrze Front page jsem si udělal hlavní stranu a nebyl by problém udělat rubriky ale řekl jsem si že by bylo fajn mít tam filtry. Upozorňuji že jsem začátečník takže zkušený programátor se nade mnou asi pobaví. Jde mi o funkčnost a skrze vrstvy by pro mě nebyl problém na stránku naházet spoustu malých okýnek která by obsahovaly miniaturu s názvem knihy a název či miniatura by sloužila zároveň jako odkaz na stránku s velkou fotkou a delším textem. To je všechno pro mě srozumitelné ale napadlo mě že by bylo fajn mít nalevo a napravo filtry které by ovlivňovaly zobrazení. Tím myslím konkrétně nalevo český nebo cizí autor a napravo například historické, klasické, humoristické. A filtry aby se ovlivňovaly. Nasměroval by mě někdo? Myslím tak aby mi ukázal cestu jak vytvořit základ těch náhledů. Třeba to s těmi vrstvami je blbost a já si tam ty knihy naházím v podobě vrstev a pak budu mít cestu filtrů zavřenou. Doufám že jsem to napsal srozumitelně.
Marek

Odpovědi na otázku

Jako začátečník to budeš mít těžší ale než to "paplat", tak bych použil nějakou galerii, nebo něco v podobném stylu (katalog, nebo redakční systém s patřičným doplňkem).
Snad umíš trochu anglicky - zkus se mrknout na http://php.opensourcecms.com/...
Je to katalog známých správců obsahu, třeba tě něco zaujme. Pokud by jsi těch knih měl pár, asi by to nemělo smysl, ale pokud je to půl místnosti jak tvrdíš, spíše bych položil nějaky správce obsahu (cms).

Děkuji za odpověď. Přemýšlel jsem nad tím a raději zvolím tu těžší cestu. Anglicky umím ale ne zase tak dobře. Prošel jsem stránky a pojal vjem že se jedná o pokročilé projekty. A já toto nepotřebuji. To s tou půlkou místnosti jsem asi přehnal. Ale několik stovek jich určitě je. Já nevím proč ale cítím že to nebude zase až tak složité a chtěl bych se o to pokusit. Mám radost z toho co jsem si dal zatím dohromady a že je to má práce. Tyhle projekty na které jsem koukal mají spousty možností a voleb a já toto nepotřebuji. Logicky jde jen o to že bude spousta maličkých celků které se budou skládat z jedné malé fotky která bude sloužit jako odkaz a dvě či tři slova. A k těmto celkům by bylo potřeba přiřadit nějaké proměnné. To mě teď napadlo. Tak číslo 1a 1b 2a 2b 2c a dvě funkce které by vytahovaly ty jednotlivé jedničky a dvojky. Takhle se to hezky píše ale kdybych třeba věděl že použití těch vrstev není blbost a že by se ta funkce na to mohla aplikovat tak bych se do toho pustil. Vlastně bych tam ty filtry mít nemusel ale když mě to celé začalo bavit a jak jsem řekl výše tuším že to nebude zase tak těžké. A kdyby mi někdo třeba i pro mě nesrozumitelně řekl v pár bodech jak se mám do toho pustit. Jaké položky se to ve Front page týká tak se do toho rád pustím a budu se s tím patlat a budu mít potom o mnoho větší radost když se mi to podaří protože to bude má tvorba která splní stejný účel jako ty složité a vymakané projekty....

Neznám FPage a obávám se, že rychleji než udělat obchod v něm, bude naučit se MySQL, PHP a formátování v HTML. Filtrování nebo něco podobného by řešily SQL dotazy generované na základě parametrů/tlačítek na stránce.
Ještě rychlejší bude, když si stáhneš nějaký free kód inetového obchodu, je jich dost aby sis vybral který se ti líbí.

Tohle si promyslím zítra. Dneska je toho na mě už přespříliš. Já se klidně do MySQL, PHP a formátování v HTML pustím ale obchod jako takový nechci. Chci jen ty dva filtry i když je pravda že mě ty knihy nějak chytly a když nad tím přemýšlím tak.... Jsem rozprodával harampádí co jsem vyhrabal doma a najednou programuji knihám stránky i když jsem jich prodal za cca 350,-. To je jedno aspoň už umím udělat statické stránky a vše kolem toho. Když nad tím tak přemýšlím tak před týdnem tohle pro mě byla nemyslitelná věc.

Poprosím tedy poraďte mi stránky které by byly v češtině kde by byla rozebrána problematika MySQL, PHP... Jednoduše vzato stránky které by se zabývaly složitější tvorbou WWW. Známý mi poradil http://www.jakpsatweb.cz/zaklady-html.html... a z toho jsem se naučil základy. Snad takové stránky existují. Díky

Daruj to nějaké knihovně. Peníze, které ztratíš na prodeji se ti vykompenzují úsporou času patláním nějaké webové stránky (což neumíš) s nejistým výsledkem.

Každý máme jiné záliby. Ty třeba ztrácíš peníze po hospodách a baví Tě to. Mě by to nebavilo a zase mě baví ztrácet peníze při prodeji. Čas věnovaný patláním webové stránky je pro mě stejně hodnotný jako pro Tebe návštěva zmíněné hospody. Z toho plyne že výsledek pro mě není podstatný a že to umím jen málo je důvod proč píši tato slova.

Ono bylo písmenko o hospodě?! Jsem si nevšiml! Pokud to byl hloupoučký pokus napadnout jiný názor (jako že byl), pak to si nechte!
Další produkt "emerické" "výchovy": "Vím kulové (použít FP je na vraždu), ale sebevědomí v podobě arogance mohu rozdávati po vědrech!"
Jinak jak psal "MXiQ" a ostatní...

V PHP bych to osobně nedělal, sice jsem v tom prakticky nikdy nedělal ale co jsem se tak zhruba díval, tak vždycky je to asi o "napíšeme x řádků kódu"... to mi dnes příjde jako zbytečná patlačka, když si to můžeš jednoduše naklikat ve Visual Studiu. Takže já bych ti doporučil spíš ASP .NET.