» Poradna » Programy

Filtrování textu nebo číel v řádcích - Excel

Dobrý den,chtěl bych se zeptat, jak nejjednodušeji vyfiltrovat sloupec dat, který obsahuje čísla i text. Jedná se o soubor titulků. Soubor titulků vždy obsahuje číselné označení pořadí řádku, na dalším řádku číselné hodnoty času, na dalším řádku samotný text a poslední řádek je volný. Toto vše se periodicky opakuje, viz. příklad:---------------------------------------------------------100:00:01,601 --> 00:00:05,059The One Where It All Began200:00:55,422 --> 00:00:59,256There's nothing to tell.It's just some guy I work with.----------------------------------------------Exportoval jsem soubor do Excelu, data jsou v jednom sloupci. Potřebuji však ponechat pouze řádky s textem. Je možné filtrovat postupně, řádky obsahující na začátku třeba 1 a tím se mi všechny tyto řádky ukáží, ale zbývají pak ještě čísla od 2 do 9. Rád bych tedy věděl, jestli je nějaká možnost nadefinovat filtr tak, abych měl najednou zobrazeny veškeré řádky u kterých je na začátku nějaké číslo.Děkuji za radu.PS: jiným možnostem se nebráním.

Odpovědi na otázku

Zkus upřesnit, o co se vlastně snažíš, popisuješ to dost zmateně. Řádky, u kterých je na začátku číslo, jakou řádky s pořadovým číslem titulku i řádky s časováním. Pokud potřebuješ pouze řádky s textem, jednoduše použij Subtitle Edit, File, Export, Plain text.

Přesně tohle je to, co jsem potřeboval! Jenom extrahovat text. Vzhledem k tomu, že z pragramy na titulky nepracuji, mě tato možnost vůbec nenapadla.Mockrát díky!!!

Jasně, za málo. Proto jsem se ptal, do toho použití Excelu a filtrování řádků s čísly jsi to trochu zamotal.