» Poradna » Ostatní

Filtr smartscreen

ahoj, ma smysl nechat zaply ve win smartscreen nebo jej vypnout?

Odpovědi na otázku

Nemá smysl mít jakýkoliv antivir - takže i defendera odinstaluj nebo minimálně zakaž a další antivir neinstaluj.Nemá smysl používat MRT (je to ta utilitka, která se stahuje a spouští jednou měsíčně v aktualizačním úterý).Nemá smysl používat smartscreen, i ten je vhodné zakázat nebo odinstalovat.

takže jako mám nechat počítač bez antiviru? :D když budu stahovat nějakou hru a nebo film, dejme tomu přes torent nebo někde na nějakej stránce, tak se nemám bát snad napadaní? :D

Kuwajtu napadení se můžeš bát tak leda....

Ano, máš nechat počítač bez antiviru.Filmu se bát nemusíš.Pokud je to uwarezení hra, tak stahuj jen ověřené torrenty a i v těch případech ji spouštěj jen v pro tento účel vytvořeném uživatelském účtu. Pokud hra vyžaduje instalaci s admin právy, nainstaluj ji ve virtuálce a poté nakopíruj do uživatelského účtu. Jde to tak řešit prakticky u všech her, tedy aspoň si myslím. Jde tak řešit prakticky dokonalá bezpečnost. Antivir nic neřeší a spouštění her v admin účtu s běžnou činností je nesmysl a neochrání tě před napadením ani antivir, doplatil bys na to jednou!Žádné stránky se bát nemusíš, pokud máš vše aktuální a nepoužíváš co nepotřebuješ (např. 10 let starou javu v prohlížeči).

virtualka je myslena jako aplikace pro virtualni OS?PS: dotaz mimo - jak zminujes tu javu, je ji potreba mit v pc?chtel jsem stahovat ovladace od nvidie a nechtelo mi to aktualnost zkontrolovat pokud ji nestahnu.

Virtuálka je myšlen virtuání OS, třeba já používám vmware.Java potřeba není, já ji například na pc vůbec nemám.Aktuálnost nvidia přes java applet kontrolovat nemusíš, to snad víš co máš za verzi ovladače nvidie, pokud ne tak se podívej do psrávce zařízení, je to pár kliků.

OS bez bezpečnostního balíku si může dovolit jen špičkový ajťák, který umí korektně nastavit vestavěný firewall a testovat sw ve virtuálu.Což se Tě evidentně netýká, jinak by ses tak nesmyslně neptal. Ani nejdražší bezpečnostní balík Ti ovšem nepomůže, pokud instaluješ cracky a ještě k tomu pracuješ v účtu s admin právy.

dobra, ale i tak to pro me bude lepsi si tam natahnout nejakej ten avast? coz tedy mam, ale zaroven se divim, proc se mi windows defender nevypnul, kdyz mam jiny antivir, mam windows 10 pro. V zabezpeceni a udrzbe jsem nasel oba antiviry, ale u Avastu mi to haze ze je vypnut (pritom na liste je aktualni - chraneno) a defender je tam zaply, v nastaveni defenderu nemam moznost vypnout tu ochranu, pouze otevrit centrum zabezpeceni. Vedel bys mi poradit?

Avast odinstaluj, nech jen ten Defender. Zcela stačí, navíc oproti běžným antivirům dokáže chránit i před nejběžnějším spywarem, který antiviry v klidu propustí.

Špičkový ajťák nejsem. Nejsem ani ajťák. Bezpečnostní balíček nemám. Na nastavení firewallu kašlu. A pracuju s admin právy.A bezpečnost mám myslím i tak na vyšší úrovni než drtivá většina pakošů s antivirem.