» Poradna » Notebooky

Filozofie nákupu nových notebooků do firmy - HP vs Dell (Cen. kat, životnost aj.

Dobrý den,Menší firma s omezenými fin. prostředky zabývající se kancelářskou analytickou prací řeší filozofii a nákup několika notebooků a postupnou obměnu. Jakou filozofii či notebooky by jste volili ? Jedná se mi především o filozofii, jestli méně dražších "trvalejších" notebooků spíše na i5, nebo více levnějších ? Obměna bude postupná v několika vlnách.Práce: Kancelářská, analytická, office, média, příležitostně práce s videm při videoprojektech, příležitostně grafické práceNa přenášení a váhu NTB je kladen řekl bych střední nárok, tzn. nejedná se o pevný NTB, ale o jeho mobilní použití, prezentace, školitelské práce...)IT správcem byl navržen s ohledem na tlak na cenu tyto kusy:• HP 250 G7, 15" FullHD, i3-7020U, 8GB RAM, 256GB SSD, Win10 Pro, cena 13.800,- Kč, skladem, dodání do konce týdne• HP ProBook 430 G5, 13,3" FullHD, i3-8130U, 8GB RAM, 256GB SSD, Win10 Pro, cena 14.000,- Kč, skladem, dodání do konce týdnePo špatné osobní zkušenosti s HP (přehřívání, po 2 letech desky, GK odchází, praskaj Covery...) bych osobně upřednostnil Dell Vostro s i5 místo i3, lepší baterkou, GK a celkově provedením za cca 19 tis s DPH• Dell Vostro 14 ,Intel Core i5-8250U (1.6GHz, TB 3.4GHz, HyperThreading), 8GB RAM DDR4, 14" Full HD displej (1920x1080 bodů), grafika Intel UHD Graphics; disk 256GB SSD M.2 PCIe, bez mechaniky, 19 000 ,- Kčhttps://www.czc.cz/dell-vostro-14-5471-strib... Co si o tom myslíte? Má smysl si připlatit za i5, trochu bytelnější konstrukci, nebo jsou ty HPčka dostatečná? beru v uváhu právě tu mobilitu a převážení, spolehlivost, kde u mě osobně dell vítězí...jaké jsou Vaše zkušenosti ?Díky za názor...

Odpovědi na otázku

Třeba u nás ve firmě se třeba řeší možnost výměny/opravy a to je to nejhlavnější (dell24 atd.).. pak až jsou "čísla"...