» Poradna » Ostatní

Filmy z DVD-ROM jen ve stereu?

Zdravím,
mám zvukovku SB Audigy, DVD-ROM a AV reciever Yamaha RX-V540 s dekodérem DD.
AV reciver je se zvukovkou spojen digitálně přes koaxiální kabel.
Pokud přehrávám hudbu, která je v Dolby Digital, AV reciver mi bez problémů pozná vstupující signál v DD a vše je OK. Pokud ale pustím film z DVD-ROM, tak mi reciver ukazuje vstupní signál PCM a hrajou mi jen 2 přední bedny. Musím mít ještě DVD-ROM spojený se zvukovkou ještě tím 2pinovým kabelem (výstup na DVD-ROM je označen "digital"), nebo mi to ten problém nevyřeší? Dá se to vůbec nějak řešit? Funguje někomu všech 6 kanálů při sledování filmu z DVD-ROM při použítí externího zesilovače/dekodéru? Pak bych prosil popis/schéma veškerého zapojení. Prosím! Prosím! Prosím!
Já už jsem z toho zoufalej, že mi to nechodí a nevím čím to je.
Díky moc.

Odpovědi na otázku

Propojeni zvukovky a DVD na to nema vliv, to se tyka jen prehravani audio CD.Digitalni vystup na zukovce zrejme nastavenej mas, jinak by to ani nedetekovalo jako PCM, takze jediny co me napada je nastaveni softiku, kterej pouzivas k prehravani DVD. Treba ve WinDVD musis mit v Setup - Audio nastaveny "Digital (S/PDIF) out to external processor", jedine tak to ten audio stream preda ke zpracovani zesilovaci.Ja sem to takhle delsi dobu pouzival (SB Live + AV Rec. Sony STR-DB940) a bez problemu.

Tak to bylo skutečně tim softwarovým DVD přehrávačem, ve winDVD a správném zapnutí zvuku do SPDIF výstupu to opravdu funguje! Tak supr! Díky mooooc! Seš borec.
Konečně jsem si vychutnal Pearl Harbour v Dolby Digital EX

Já se snažil rozchodit takhle SB Live 5.1 a Sony STR-830 a nějak mi to nefungovalo - taky jen PCM. Ale asi jsem to dělal blbě