» Poradna » Ostatní

Filmy s titulky u písniček

Zdravím, chtěl bych se zeptat, zda nevíte, kde bych mohl stáhnout film 8.míle s českým dabingem, ale s českými titulky při písničkách... Nevíte někdo? :)

Odpovědi na otázku

na dvd, jinak zalezi na autorovi, zda-li pridat titulky

Doufám, že nikde. Volné překlady textů všech 16 skladeb určitě najdeš, můžeš si je do titulků zhruba upravit a vložit sám. Vytvořit ale k rapu, hip hopu české titulky, které zachovají původní smysl, rýmování, frázování, melodičnost a budou navíc synchronní s videem je nemožné. A samozřejmě zbytečné.

"titulky, které zachovají původní smysl, rýmování, frázování, melodičnost a budou navíc synchronní s videem"myslím, že by se nejspíš spokojil s významem a synchronem s videem To, že se české titulky k písničkám obecně nehodí k melodii a nerýmují se jako originál je běžná věc - podle mne se to bere jen tak, aby člověk věděl, o čem se to vlastně zpívá.

Jo, vždyť píšu, že si překlady snadno najde a do titulků může vložit. Často se ale dělají ke skladbám české texty, které se rýmují a sledují časování, jsou volně 'přebásněné'. Z toho důvodu pak s původním smyslem textu pak souvisí jen vzdáleně.

tvl ty máš kecy... jak myslíš že se dělají překlady filmů, básní, textů, smluv,........... voe zbytečnej seš leda tak ty - experte.. lidi chtějí vědět co tam kdáká,.. NAUČ SE ANGLICKY.. NEJDE JEN O SLOVIČKA TY MÁSLO.......ALE I O STAVBU VĚT, LOGICKÉ UVAŽOVÁNÍ NAD VYZNAMEM PŘEKLÁDANÝCH VĚT (SLOV) PRO KONKRÉTNÍ TÉMA, A HLAVNĚ NEBEJT LEMPL... (STAČÍ JEDNO SLOVÍČKO DÁT Z KONCE VĚTY NA ZAČÁTEK, A UŽ SE MĚNÍ SMYSL A VÝZNAM .. JEDEN O KOZE A DRUHEJ O VOZE..) PAK ZJISTÍŠ ŽE NEMOŽNÉ JE AKORÁT TO TRIKO CO MÁŠ NA SOBĚ VOLE.... co víc dodat.... ikdyž s tou tvoji inteligencí a vědomostmi mám pochybnosti ZDA TI DOJDE POINTA TÉTO ODEZVY NA TU PIČOVINU COS NAPSAL