Filmové PC

Dobrý den,můj starý PC s FX 6300 a R9 270 už pomalu doznává stáří a na hry mě už tolik neužije, tak přemýšlím o pořízení něčeho menšího k televizi na přehrávání filmů. Chvilku jsem přemýšlel i jen o NASU, ale nevím jestli by se mi to vyplatilo... Mám smart TV od LG na které koukám na filmy a celkem 8TB uložného prostoru 2x3 a 1x2 všechny SG Baracuda... Jelikož jsem přemýšlel i o NASU a cena by vyšla na 16K 2x6 + NAS a staré komponenty bych prodal... Pokud mi někdo poradí něco levnějšího a nechám si disky budu rád...

Odpovědi na otázku

https://freenas.org/necháš si jak pc tak disky..

ZFS se mi libilo, s FreeNAS jsem take chvili laboroval... a dosel k zaveru ze na domaci pouziti je to “kanon na vrabce”. Nemluve o tom ze k plnemu vyuziti ZFS je potreba serverovy HW, hlavne pameti s ECC.Nakonec jsem skoncil u https://unraid.netPro obcasne laborovni a udrzeni si prehledu pustim jako virtual “piratske” Synology - Xpenology.

Rozumnejsi je mit NAS a medialni prehravac samostatne, muzes vymenit dle potreby. Co se nasu tyce muzes i vcelku jednoduse postavit vlastni na uspodnem HW. Zde mit ulozena veskera data vcetne medii tak aby byla neustale dostupna - vcetne moznosti streamovani mimo lokalni sit.K TV misto bezneho PC nejaky box na AndroidTV nebo AppleTV jako jednoduchy a bezudrzbivy prehravac.