» Poradna » Web a internet

Filmová stránka

Zdravím Vás,poslední dobou narážím na články o tom, že majitele webu na kterém se přehrávaly filmy a seriály čeká vysoký peněžitý trest.Našel jsem stránku sledujufilmy.cz a tak nějak nechápu, jakto že ještě stránka funguje, když se tam přehrávají filmy a seriály také?Pokud bych si chtěl vytvořit legální web na kterém budou filmy ke shlédnutí, co mám pro to udělat? Dá se to v České republice vůbec udělat?Díky za odpověď 🙂

Odpovědi na otázku

Ne, legálně nic takového dělat nemůžeš. Odkaz na nelegální zdroj obsahu je na hraně trestnosti, zvlášť pokud bys na tom chtěl vydělat.

V tom případě ty weby, které nyní fungují a mají denně x set návštěvnosti, tak mají pouze štěstí, že na ně policie ještě nepřišla?

Ony jsou plně anonymní, nikdo neví, kdo je vlastně provozuje. Jinak ale nechápu, k čemu by byl další takový web.

V tomto oboru snad ani nejde konkurovat ostatním. Nenapadá mě, v čem by byl web lepší než ten od konkurence. Je to spíš o dobré reklamě a dobrém CMS na webu. Čím lehčí a přehlednější to bude, tím je to pro lidi lepší.A princip? Princip je vydělat si a zajistit si stálou návštěvnost.Jinak koukal jsem na nic.cz a ověřil si vlastníka doménu sledujufilmy.cz. Nevím, jak moc je to pravdivé, ale jméno i příjmení vlastníka je tam uvedené... :D

takze chces vydelavat na odkazech na dilo ostatnich?

nejspíš chce vydojit nějaké prachy z reklamy na svém webu

Řeknu to upřímně, vydělávat na krádeném obsahu je už od základu špatně a můžeš si být jistý, že je jen otázkou času, kdy na to dojedeš. Jinak to že tam oni mají napsané nějaké jméno, vůbec neznamená, že to je skutečný provozovatel. To může být jméno zcela smyšlené nebo nějaký bezdomovec jako bílý kůň.

pokud si na svůj web embedneš videa co jsou na Youtube a nebudeš je tam nahrávat ty, tak to nelegální nebude. Jinak asi fakt nemůžeš čekat, že si jen tak uděláš stránky kam dáš autorský obsah a budeš ho zadarmo poskytovat dalším...

Chtěl jsem udělat to, že web vložím video z openload. Ale nejsme si jistý, jestli tím něco neporuším. V podstatě, když ten film nahraji na openload já a hodím na web ten odkaz, tak by to nic porušovat nemělo. Nemyslím si, že by policie kontaktovala (americký?) web kvůli filmům.

"V podstatě, když ten film nahraji na openload já"tak sdílíš nelegální obsah a můžeš si to pěkně vyžrat. Pěkně stupidní nápad.

To si děláš srandu? Samozřejmě, že porušíš všechno co můžeš. A že by policie nekontaktovala americký web? To se velice pleteš, protože na spoustu filmů a seriálů drží práva právě Američané, takže budou spolupracovat velmi ochotně. Navíc je jasné, že odkazovaný web nemá obsah legálně a i tady nás je odkazování na takový zdroj na hraně legality. Takže než to spustíš, tak si rozmysli, jestli ti nebudou vadit občasné telefonáty od policie a chození na služebnu k podání vysvětlení. Pokud ne, tak běž do toho ;) Ale ještě taky zvaž, jestli ti nepřipadá z principu špatně vydělávat na něčem, co vytvořil někdo jiný a ty mu to kradeš. Mě by tohle docela vadilo, mám lepší pocit, když mi někdo zaplatí za moji práci.

hele uzavreme to, jestli nejsi troll, tak jsi debil, tohle nemuze myslet nikdo vazne, ze ho to vubec napadne.