» Poradna » Mobily

Filmová kamera

Chci si koupit kameru, nějakou lepší, kterou bych používal krom rodiny hlavně na natáčení amatérských filmů. Nové kamery jsou pro mě ale příliš drahé, takže jsem kouknul do bazaru a nemůžu se rozhodnout, jestli koupit kameru starou 7 let s úvodní cenou na trh 30 tis. a nebo kameru starou 4 roky s úvodní cenou 13 tis. Konkrétně se jedná o kamery http://digitalni-kamery.heureka.cz/sony-hdr-sr11/ a http://digitalni-kamery.heureka.cz/panasonic-hdc-sd90/. Technické parametry mám dobře nastudované, ale říkám si, jestli 7 let není už hodně, obzvlášt u elektroniky.

Odpovědi na otázku

A kdo ti ten natočený film bude vyvolávat? Filmové laboratoře Barrandov?

Dneska se hodně točí na fotaky i v profi oblasi - takže nějakou zrvadlovku co umí točit FullHD.

Rodinku natocis pomalu cimkoli... na neco muze stacit digi-zrcadlo s kamerou... na neco muze byt lepsi Go-Pro... na neco mala FHD kamera... parametry jsou jedna vec, vyuziti v praxi druha.

Starší kameru nekupuj. A to hlavně pro akumulátor (životnost asi 5 let). Noví stojí pomalu co kamera. (To platí i pro foťáky, mobily atd.)

priklanam sa k panasonic, sam by som siel ale do samsung nx500 alebo panasonic lx100koli 4K, vacsiemu snimaciemu cipu a lepsej optike.

Ahoj, na kamery se vykašli, pokud ti jde o obraz. Jinak doporučují zrcadlovky, bezzrcadlovky. Teď frčí značka Sony. Najdi si na facebooku skupinu DSLR video. Určitě ti poradí lépe.