» Poradna » Mobily

Film nejde přehrát

Dobrý den,chtěl bych se zeptat, proč když si stáhnu filmy, vložím je flash disk a poté je chci přehrát v TV tak dobrá 1/3 vůbec nejde.Vždy je formát AVI a rozlišení přibližně stejné.A tak některý film shlédnu třeba až po třetím stažení.Píše to buď: NEPODPOROVANÝ TYP SOUBORU NEBO NEPODPOROVANÝ OBSAH SOUBORU a nebo film jde,ale beze zvuku.Lze to nějak pošodat nebo prostě musím stáhnout z jiného zdroje.Děkuji za odpovědi.

Odpovědi na otázku

Tak to skonvertuj videokonvertorom a nastav iný než nativný kodek. Ten tvoj prehrávač možno nepodporuje .avi video formát alebo nepodporuje divx kodek. Skús použiť Format Factory. Je zdarma. http://www.pcfreetime.com/download.html

divx by mal dnes zvládať každý TV, STB, DVD... Aspoň s bežným nastavením MPEG4-divx (popr. xvid, dx50), 1Mbit, 720x576, alebo 720x408, zvuk mp3 128kbit, všetko konštantný dátový tok

V AVI může být cokoliv. AVI je jen název přípona, ale o použitém kódování nic neříká. Zjisti si, jaké kódování umí tvoje TV a to co nejde si překonvertuj.

Mohu se zeptat prosím, jak mám zjistit jaké kódování umí má TV?Mam TV starší, model x18.5/54G-GW-TCDU-UK.Předem děkuji.

Že má film příponu AVI ještě nic neznamená. Podívej se na detaily formátů stažených filmů např. programem GSpot a porovnej je s formáty, které podporuje tvoje TV.

tak k té mojí televize jsem našel co se týče formátů akorát toto:PODPOROVANÉ FORMÁTY (USB):Podpora obrázků: JPEG, BMP, GIFPodpora audio formátů: MP3, WMAPodpora video formátů: AVI, MPG, MPE, MPEG, VOB, DAT, XviD

Tak si vyber jeden, který to umí, nastav si ho v nějakém konvertoru a každý film, co nejde, tím prožeň.

Porovnej si ty soubory programem Mediainfo a bude ti to jasné. .avi je totiž jenom kontejner a uvnitř může být různé video.

Pokud máš čas, udělej log pár souborů v mediainfu, které ti přehrát jsou a pár, které přehrát nejdou a upni je někam.V avi může být cokoliv (např. h264), a dokonce ti to nemusí, čistě teoreticky, přehrát i když máš podporovaný formát, třeba avi/xvid, pokud je při enkodování nastaveno něco, s čím si pak tv neporadí.

"Vždy je formát AVI a rozlišení přibližně stejné."........AVI - NENÍ FORMÁT - je to KONTEJNER !!!!!! Měl by sis o tom něco najít a přečíst, než plácneš takovou blbost...

Viz asi mega lidí výše nauč se rozdíly mezi:> Kontejner např. AVI, MP4, MOV, MKV, FLV, WMV a další.> Kodek (Komprimátor / Dekomprimátor) DivX, Xvid, H.263, H.264, MJPEG, MPEG2 a další.> Pozor! Ne vždy je možné kombinovat všechny kontejnery se všemi kodeky!!

napis typ telky,robi to container codecs...nahraj si aktualny soft zo supportu telky...

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, proč když si stáhnu filmy, vložím je flash disk a poté je chci přehrát v TV tak dobrá 1/3 vůbec nejde.Vždy je formát AVI a rozlišení přibližně stejné.A tak některý film shlédnu třeba až po třetím stažení.Píše to buď: NEPODPOROVANÝ TYP SOUBORU NEBO NEPODPOROVANÝ OBSAH SOUBORU

Dobrý den, nedávno jsem koupila nový model televize gogen a kdykoli bych si ráda pustila film z USB disku mi vyskočí okno které mi sděluje že tento soubor není podporován. byla bych ráda kdybych věděla jaký typ souboru televize gogen podporuje. Předem díky