» Poradna » Počítačové sítě

File Zilla FTP server a IP kamera

Ahoj,mám problém se serverem filezilla. Potřeboval bych, aby IP kamera ukládala fotky na FTP server. Mám nakonfigurované porty a kamera může s FTP serverem komunikovat. Vytváří mi složky, ale nezapisuje do nich soubory. Když na kameře spustím test připojení, napíše mi to že uživatel má práva pouze ke čtení.Přidávám pár foto: https://drive.google.com/open Pokud je ještě nějaká důležitá část která tam chybí tak přidělám screen.Nevíte někdo co s tím?

Odpovědi na otázku

V první řadě bych doporučoval zjistit zda je problém na straně serveru nebo na straně klienta (kamery). Takže se na ten ftp server připoj jiným ftp klientem, ale také pod uživatelem camera a zkus tam nahrát soubory. Když to projde, tak je problém u těch kamer. V tom případě bych zkusil hledat nějaké updaty firmwaru apod. Pokud tam data nepůjdou nahrát ani z jiného klienta, tak je problém na serveru a musíš zjistit proč.

Vyzkoušej to co píše Nargon, pokud to půjde z jiného FTP klienta bez problémů, tak bych zkusil zvýšit počet povolených připojení třeba na 10.https://www.hostitsmart.com/manage/index.php

No ono tam toho nastavení celkově moc vidět není. Když pominu tajnůstakření s IP adresami, beztak že privátními, takže zbytečně skrývanými. Zkusil bych se jak už se tu psalo, podívat na FTP server jiným klientem se stejným uživatelským jménem a připojeným na stejný drát/bezdrát namísto kamery, pokud by to na něm fungovalo, je problém v kameře, ale nečekám že to tak bude. Spíš se podívat na veškerá oprávnění nastavovaná na tom serveru, včetně oprávnění samotného serveru zapisovat do cílové složky. Filezilla může klidně běžet pod jiným účtem než pod kterým je spouštěné rozhraní. takže kouknout pod jakým uživatelem běží, kouknout jestli ten uživatel smí zapisovat do složku kam je to nasměrované. I když pokud vytváří další složky, tak asi jo, ale pro sichr, překontrolovat. No a taky se podívat jak je to s datovým kanálem, tedy portem TCP/20 a s aktivním či pasivním FTP režimem. Jedná se o to, že při aktivním režimu si klient otevírá port TCP/21 na server ale server si otevírá port TCP/20 zpět na klienta. No a ten to nemusí chápat. Nebo to nechápe router/NAT/Firewall po cestě. Pasivní režim funguje tak, že i datový kanál (port TCP/20) otevírá klient. Nevím jestli vytváření složky projde bez datového kanálu nebo ne. Testovat se mi to nechce.

Děkuji všem za nápady, zkusil jsem se na server připojit přes WinSCP přes vnitřní síť a pak jsem to zkusil znovu přes mobilní data. Když jsem byl na stejné síti jako server tak to šlo, ovšem zvenčí jsem nemohl zapisovat, ale na server jsem se připojil.Chyba byla v tom že poté co se klient na server připojil, odeslal server IP adresu a port pro přenos dat, jenomže default ně je FileZilla nastavená tak aby poslala IP počítače na kterém je server spuštěn a ne veřejnou IP. Stačilo tedy přenastavit IP kterou má server odesílat v odpovědi a bylo hotovo.Díky všem za rady