» Poradna » Windows (a jiné OS)

File history ve Win10

Funguje vám někomu přidávání a hlavně ubírání položek ve file history, potřebuju tuhle funkci používat pouze pro složku dokumenty, když jsem odebral obrázky, stažené, videa a další, tak se po chvíli zase objevily, mám Win 10 Enterprise LTSB

Odpovědi na otázku

Tato funkce využívá princip shadowcopy. Jde proto vypnout/zapnout pouze pro určitý diskový oddíl jako celek...

To vím, ve starších windows to tak fungovalo, ale když si dáte Settings/Update & Security/Backup/More Options tak tam máte volby přidávat, ubírat složky a přidávat vyjímky, ve výchozím je to nastavený pro všechy složky v user folder, když je z toho přes tohle nastavení vyhodím, tak se po tom, co to znovu otevřu vrátí zpět, když přidám vyjímku, tak po reloadu je pryč.

1. Pokud není tvoje nastavení po restartu zachováno, jedná se o bug. Vzhledem k tomu, že nejlepší systém všech dob ještě není (a vlastně ani nikdy zcela nebude) hotový, můžeš jen doufat že to snad časem možná opraví. 2. Ale stejně - i když některé složky z historie vyjmeš, nic tím nezískáš...

Získám tím 800gb místa na nasu, fotky a videa zálohuju jinak a downloads zálohovat nepotřebuju.

http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windo... Vincenzo odpovedá, ako si máš "mount" históriu dokladov vypnúť. C:\Users\<username>\AppData\Local\Microsoft\Windows\FileHistory\ConfigurationDúfam, že nemáš na mysli zložky "Recent".

Pokud se domníváš, že historie souborů = záloha a zabírá na disku stejně místa jako zdrojové soubory, tak jsi na omylu....

Pravě že ta ve win10 jo, zapnul jsem to a sežralo mi to zbytek volnýho místa na NASu (cca 450GB)

Ano, máš pravdu, tam je to opravdu takto řešeno, mělo by se to tam jmenovat spíš záloha..Já bych to komplet vypnul a zálohoval si pouze co potřebuju klasicky.

Nakonec jsem to tak udělal, přes qnap sync, který i umí historii, akorát pokud má systém nějakou funkci, tak radši to používám přes tu funkci, než si instalovat externí aplikaci.