» Poradna » Ostatní

Fiat coupé nebo Mazda 323F BA ??

Hi,chci si koupit auto na dálkové cesty cca přes 1000km měsíčně.Nepotřebuji veliké auto spíše jsem uvažoval o nějaké sportovnější verzi. (normální obsahy , bez turba, s normální spotřebou).Přemýšlej jsem o těchle dvou kandidátech Mazda 323 F BA 1.8i 16v DOHC  a Fiat Coupé 2.0i 16V.Mazda se vyráběla od 95 do 97, Fiat 94 2000. Spotřeba u obou je cca 7 litru (normální jízda).Nase jsem si hezkou mazdu (glx)  96 za 120tis. A fiata 99 za 155tis. Oba s klimatizaci. Nevim jaký výběr bude lepší. Nejsem silniční pirát. Většinou jezdím sám. Někteří lidé odrazují od Fiatů. nevím jak jsou na to s kvalitou. Nevím ani kolik by stály díly na toho fiata.Fiat se mi líbí je novější, nikdy jsem v něm neseděl, mazda je velice kvalitní (měli jsem je dvě 323F ,ty samé prostě - jedno je na šrot, druhé v provozu.).Může mi prosím přispět jakoukoliv informací nebo radou?DěkujiPS. vim že to sem moc nepatří, ale řekněme že svůj počitaček často převážím, tak říkal že to mám hodit sem   (prej je to taky jen HW)

Odpovědi na otázku

Jasný že Mazdu mrkni sem http://forum.mazdaklub.sk/

Lancia

fiat radsej nie. Fiaty sa rozpadavaju uz ked su nove, r.94 sa divim ze este drzi pohromade. Mazda by mala byt ok, ale kupa ojazdeneho auta je vzdy loteria (mozes kupit aj srot pozvarany z dvoch rozbitych aut )

Solaris

Musíš si vybrat sám. Jestli ale půjdeš do toho Fiata, tak raději sháněj to pětiválcové turbo i když píšeš že ho nechceš. Podle testů to jsou nejlepší motory které se do něj montovaly. A nebo co zkusit něco jiného? Když chceš sporťák tak třeba Opel Calibra, Toyota Celica, Hyundai Coupe, Honda CRX nebo něco podobného.

Nebo Fiat Croma

musí to být min. rok 97

Tady ti poradi vic: AUTOREVUE.CZ 1000km/mesicne=dalkove cestySportak na dalkove cestySportak bez turba

turbo ? navic jeste 2.0 V6 že a vír nádrži. Mě de hlavně o to jestli se ten fiat sere. A když se něco posere, jestli se pak poseru aj já, když to budu platit.

Můj bývalý šef měl toho fiata 2.0 5V turbo. Byl to sice nadupaný motor 200k a dělal s ním doslova psí kusy. Neustále černé čáry na parkovišti před firmou. Přesto však vždy tvrdil, že to je jen auto na léto (jak všechny italy) a v zime se s ním bál jezdit. Nakonec se ho bezúspěšně snažil prodat v bazaru, kde stalo na podstavci skoro dva roky a pak ho vzal zpět. Takže ber i hledisko dalšího prodeje. Italský levný sporťák prostě málokdo koupí jetý.

Kdyz chces sportak,tak se na spotrebu nehledi a navic 9l/100km neni zase nic hroznyho na tech 220k.Zavady se u neho projevuji predevsim v elektrice,antikorozni ochrana je vynikajici,spolehlivost mech.casti je nadprumerna,ceny nah.dilu jsou srovnatelne s jakymkoliv jinym autem.Protoze jsem o  koupi tohoto auta pred par lety vazne uvazoval,tak toho o nem vim dost,jestli chces dalsi info napis me na mail.

Z těch dvou bych bral určitě tu Mazdu.

Mazda je dobré auto, ale taková výměna zadního skla přijde na 15000Kč. Aby jste se nedivil. Zdraví Marian.

Jedna cela nahradni karoserie mi lezi v garazi, krome predniho skla kapoty, motoru a masky je tam všechno.

jj, kdo by kupoval nový karosářský díly na starý auto za šílené ceny u prodejce, když může mít za cenu jednoho skla celou kastli na vrakáči.