» Poradna » Notebooky

Fialové pruhy přes displej notebooku

Zdravím,už delší dobu mám problém s notebookem. Pokaždé když ho zapnu tak se přes displej začnou dělat fialové vodorovné čary a notebook se seká do doby než zmizí. Doba se stále prodlužuje a nevím co s tím. Pokud mám notebook už zapnutý a jen ho dám do režimu spánku a po nějaké době ho otevřu tak se to neděje, pouze při zapnutí. Zkoušel jsem k notebooku připojit externí monitor a tak se žádné pruhy nezobrazují, ani když jsem zkusil udělat printscreen tak se na fotce nic neobjevilo. Aktualizoval jsem grafické karty, vyčistlil notebook, zkusil jsem změnit rozlišení, promačkat boky displeje, otevřit víko notebooku co nejvíc a pak ho teměř zavřít, odpojil jsem ho ze sítě než jsem ho zapnul, vyčistil diplej ale vůbec nic nepomohlo a proto se obracím na vás. Pokud by to nešlo nějak spravit doma, kolik cca stojí výměna lcd displeje.Předem díky za odpovědi.

Odpovědi na otázku

Jestli se při spuštění, tedy v době, kdy na notebooku by se měly zobrazit pruhy, nezobrazují pruhy na externím monitoru, tak je vada v displayi na notebooku / popřípadě jeho kabelu

Takže jediná možnost je servis ?

urcite.