» Poradna » Počítačové sítě

FHD obraz z IP kamery bezdrátem na vzdálenost 1,25km do LAN

Dobrý den, bydlíme v 7. patře paneláku a máme přímou viditelnost na zahradu, která je na kopci. Vzdálenost je asi 1,25 km, bez jakýchkoliv překážek. Chceme mít na zahradě kameru, jejíž obraz by se v reálném čase přenášel bezdrátově k nám domů v rámci rozšířené LAN sítě. Na zahradě je k dispozici jenom elektřina. Mám takovou představu, že na zahradě bude venkovní IP kamera napojená kabelem nebo bezdrátově na venkovní směrovou anténu obsahující router, ta bude mířit na druhou stejnou venkovní anténu připevněnou za oknem bytu a ta bude spojená s domácím vnitřním routerem buď kabelem nebo lépe bezdrátově. Fungovalo by to jako rozšíření domácí LAN sítě: IP kamera -> Anténa router 1 -> Anténa router 2 -> RouterZajímalo by mě, jestli to vůbec lze provést, jestli to lze takto provést a bude fungovat a jestli se vlezu do 10000,-. Co všechno musí jednotlivá zařízení umět za technologie a parametry? Případně doporučte značky zařízení nebo konkrétní modely, zatím jsem vymyslel toto:2x https://www.alza.cz/ubiquiti-powerbeam-m5-400... nebo2x https://www.alza.cz/ubiquiti-powerbeam-m5-300... + IP kamera HikVision okolo 4000,-, domácí router mám Asus RT-AC86UProsím nepoužívejte slangové výrazy, jiné řešení nepřichází v úvahu, pouze nákup hardware, žádné placené služby. Jestli to takhle nepůjde, tak se bez kamery obejdeme. Děkuji za sdílení informací.

Odpovědi na otázku

ano, fungovat to bude, jen pozor na překročení limitů vyzařovaných výkonů. Pokud je tam ale extrémní zarušení pásma, můžete mít se spojem při dodržování limitů problémy. Nicméně na jednu kameru stačí pár Mbit/s. Doporučuji si na nastavení vhodného kanálu a vyladění spoje vzít někoho, kdo tomu trošku rozumí (nic na tom není, zvládne za chvilku každý, kdo se trochu otřel o wifi spoje).A "antény" samozřejmě připojit LAN kabelem, běží po něm i napájení.