» Poradna » Web a internet

FF a u..lock

cca poslední týden se mi u FF 67 a zapnutým u..lockem stává, že se objeví v ikoně cca 176 blokování na stránku zive.cz a stránka se načte v takovém ultradivném textovém režimu. Když dám obnovit stránku , tak se načte v pořádku a v ikoně je už jen cca 20 blokování.. Stává se to i u jiných webů.Čím to může být?

Odpovědi na otázku

To je nejspíš jen součástí věcného boje vývojářů reklamních sraček s vývojáři blokovačů. První skupina zase udělala nějaké změny a druhá ještě nestihla aktualizovat své filtry. Jakmile je aktualizují, zase to bude ok.

Čím by to asi tak mohlo být, zkus použít mozek... Logicky, ty blokátory se snaží identifikovat pouze komponenty webu, které souvisí s reklamou a ostatní nechat, jenže zase provozovatelé webu se snaží, aby se reklama zobrazovala. Takže dochází ke konfliktům a nikdy žádný blokátor nedokáže zablokovat 100% reklamy a naopak nikdy nedokáže 100% webů zobrazit správně. Upřímně, nikdy jsem nepochopil, k čemu ty blokátory jsou. Za ty roky na internetu jsem se naučil v podstatě dokonale veškerou reklamu ignorovat, nepotřebuju na to žádný program, který mi ještě i část regulérního obsahu rozbije

By me zajimalo, jakym zpusobem ses naucil dokonale ignorovat automaticky spustene reklamni video hrajici o 50% hlasiteji nez tva aktualne pustena oblibena muzika a jak ignorujes reklamy, ktere prekryji vetsinu webu a to vcetne polotransparentniho pozadi pres cely web.Diky za radu. Jen radeji predem podotykam, ze "video najdu a pokusim se ho zastavit" a "reklamu zavru tlacitkem ktere najdu a vypada, ze je k tomu urcene", to uz neni ignorovani ale interakce. Mozna jestli nenazyvas interakci slovem ignorace. To pak ale asi jinym tezko muze sedet, protoze za ignoraci mohou jini povazovat neco uplne jineho.

Na weby, kde se automaticky spouští video, jednoduše nechodím. A jelikož to dělá asi dost lidí, tak provozovatelé od toho upouští, nepamatuju kdy jsem na to naposledy narazil. A pokud mi reklama překryje obrazovku, tak ji prostě křížkem zavřu. Pořád mi to připadá jednodušší, než se s*át s nějakými blokátory a u každého webu pak přemýšlet, jestli se mi web zobrazil správně nebo ne a řešit proč tam nefungují nějaké scripty (typicky třeba formuláře).

Stránky Živě s uBlockem nejedou už 2-3 dny,vypnul jsem ho.Ani mi to moc neva,dozvěděl jsem se že mi AVAST Cleaner mocně zrychlí komp a že mi v těle roste nějaká další kost...

Já žádný blokátor nemám, přesto vůbec nevím, co tady je za reklamy. Za ty roky tréninku už je oči automaticky ignorují a navádí se jen na to, co chci vidět

Rozumim, misto toho aby si to poresil automaticky, nebo alespon castecne automaticky, tak radeji odklikavas, nebo si zuzujes vyber webu, ktere navstevujes. Jako taky reseni. Proc by ne. Je to jedna z moznosti jak k tomu pristupovat. Ale ignorace to neni. Reagujes na to tim ze se tomu prizpusobujes. Odepres si web a nebo poslusne odkliknes. A kdyz se treba netrefis na odklikavaci buttonek nejakou uplnou nahodou, pak kliknes na banner a jeste klikem prispejes provozovateli webu z penez inzerenta :) Coz se ale taky ceni.

No já mám třeba uBlock Origin a maká na většině webů.Když to má správce webu zařízené tak,že to nejde obejít,tak se z toho nepodělám a koukám,na co klikám.Jestli někomu přispívám nebo ne,to mne až tak moc nežere...

K tomu automatickýmu spouštění videa: https://support.mozilla.org/cs/kb/povoleni-ci-blokova...

Zkusil jsem u uBlocku aktualizovat filtry a zatím se to tváří dobře, okna se načítají jak mají a ne v om "textovém" režimu jako předtím.FF - Doplňky - uBlock - Možnosti - záložka Filtry třetích stran - nahoře tlačítko Vyčistit mezipaměť - nahoře tlačítko Aktualizovat. A nakonec restart FF.

Jo...funguje,dík za návod...