» Poradna » Web a internet

Falešný link na messengeru

Dobrý den, včera jsem obdržel do chatu na messengeru zprávu od mého dobrého kamaráda. Zpráva obsahovala link. Když jsem klikl, objevila se stránka facebooku a chtělo to po mně přihlášení. Žádné údaje jsme nezadával a okamžitě jsem odešel, zprávu jsem smazal . A změnil si heslo na fb. Mám telefon s androidem. A tak jsem se chtěl zeptat, zda se v tomto případě mám obávat nějakého napadení virem a zda je můj telefon v pořádku? Děkuji předem za odpovědi.

Odpovědi na otázku

Nic se nestalo.

Děkuji moc.

Ještě jeden dotaz. I co se týče účtu na fb?

Ano, úplně v klidu. Pokud jsi do toho falešného formuláře nezadal svoje údaje, tak sis ani nemusel měnit přihlašovací údaje k FB. Co je ale velmi vhodné, aby sis u toho FB zapnul dvoufaktorové ověřování.

To jsem hned udělal. :)

Také jsem dostal email s odkazem na formulář přihlášení do Paypalu. Vyplnil jsem ho a do políčka jméno jsem napsal kill you.......

Taky jim tam vždycky píšu "pěkné" vzkazy